آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:23

بـا شهــدا

جمعی از طلاب خواهر مدرسه علمیه کریمه اهل‌بیت علیهم‌السلام تهران با همراهی اعضای جوان فرهنگی شورای فرهنگی اجتماعی زنان به یاد شهدای انقلاب، دفاع مقدس و مدافعین حرم نهال کاشتند.
فرمانده اسبق کل سپاه در اینستاگرام نوشت اولین باری که در جنگ به کسی عنوان «سید الشهدا» دادند در همین خیبر و به حاج ابراهیم همت بود.
گلعلی بابایی گفت: یکی از هنرهای آقای حسام رنگ‌آمیزی هنرمندانه خاطرات رزمندگان و شهدا است.
شهریار زمانی نویسندۀ رمان‌های موفق «ناهید» و «خانۀ پدری» در رمان «آموزشگاه هُما» دست به نقد سیستم تعلیم و تربیت در دوران پهلوی دوم زده است.
سکینه صبور مادر شهید غلامرضا کرک آبادی؛ روزی این بانوی رشیده فرزندش را با جان و دل راهی جبهه های حق علیه باطل کرد و امروز به آن افتخار می کند؛ آن روز چشمانش کم فروغ نبود و اما امروز دیگر چشمانش فروغی ندارد.
مادر شهید بود و در تشییع فرزندش گریه نکرد. حواسش به تعدادی از بستگان بود که نگاه مخالفت با انقلاب اسلامی خمینی داشتند و حالا حتی اگر کنایه‌هایشان هم نبود، از نگاه‌هایشان سرزنش می‌بارید که زندگی زیر سایه جمهوری اسلامی یعنی این؟
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: سیره شهدا مملو از مفاهیم والای تربیتی است که باید در آموزش دانش‌آموزان، به این مفاهیم و آموزه‌ها به صورت ویژه توجه شود.
پدر محمد حسین حدادیان از قوه قضائیه خواست تا هر چه سریع‌تر عاملان به شهادت رساندن فرزندش را به مردم معرفی کند.
سردار ادیبی در خصوص این برنامه ها گفت: با همه امکانات راهیان نورآماده خدمت رسانی به زائران راهیان نور هستیم. بیش از ٥٠ هزار خادم تحصیلکرده داوطلبانه مشغول به فعالیت هستند.
جمعی از خانواده شهدای منا در بیانیه‌ای اعلام کردند پس از گذشت نزدیک به ۲ سال و نیم از این فاجعه دردناک هنوز با پرسش‌های بی پاسخی روبه رو هستند که زخم آن به علت کم توجهی مسئولان مربوطه عمیق‌تر و جانکاه‌تر می‌شود.
با حضور اقشار مختلف مردم پیکر پاک شهید گمنام دوران هشت سال دفاع مقدس در شهر شهیدپرور سمنان تشییع می‌شود.
نصیری گفت: «از این عکس تعداد کثیری تهیه شده است. اگر شرایط ما را قبول نکردید، آنها را در سراسر مملکت پخش خواهیم کرد و ضربه غیر قابل جبرانی به شما وارد خواهیم ساخت.
روزی که مجسمه‌ی شاه را پایین آورده بودند، با وجود این که شاه فرار کرده بود سرهنگ طاهری به پهنای صورت خود اشک می‌ریزد و چنان می‌گریست که من تعجب کردم.
فرماندهی «لشکر 14‌ امام حسین(ع)» در مورد توجیه نیروهای خود نسبت به میزان موفقیت عملیات می‌گوید: «ما بچه‌ها را این‌جور توجیه کرده‌ایم که اینجا جز معجزه چیز دیگری خط را باز نمی‌کند.»
یک کارشناس مذهبی گفت: فداکاری شهدای حادثه ساختمان پلاسکو غیرقابل انکار و توصیف بود.
شهید 21 ساله قزوینی که فرزندش را ندید و پس از ماه‌ها مبارزه با ضدانقلابیون، بر اثر اصابت ترکش خمپاره دشمن به حریم جاودان یار پر کشید.
خیلی خوشم آمد که آدم خاکی است و سطح خانواده‌اش مثل خانواده من بود و غیرتی بودنش جذبم کرد. فقط و فقط در آخر یک سوال پرسیدم.
سید رحیم میریان از محافظان بیت امام خمینی(ره) در دهه شصت بود وی به موجب اینکه در آن سال‌ها ملازم همیشگی حضرت امام(ره) بود خاطرات و ناگفته‌های بسیار قابل تأملی از سیره امام خمینی دارد.
متخصص عفونی گفت: افزودن آنتی‌بیوتیک به تغذیه گاو در گاوداری‌ها نه تنها بیماری‌های دامی را کنترل نمی‌کند، بلکه باقی‌مانده دارو در شیر و گوشت دام باقی می‌ماند و در مصرف‌کننده مقاومت ضد میکروبی ایجاد می‌کند.
فرمانده سپاه تهران بزرگ گفت: دشمن بیشتر از موشک‌هایی ما از تفکر بسیجی می‌ترسد.

صفحات