آخرین اخبار

پنجشنبه, 2017/12/14 - 23:47

بـا شهــدا

روز جمعه 20 آذر 1360 آیت‌الله سیدعبدالحسین دستغیب بر اثر انفجار بمب در 72 سالگی به شهادت رسید و به عنوان «سومین شهید محراب» معروف شد
مراسم تشییع و خاکسپاری پنج شهید مدافع حرم روز چهارشنبه هفته جاری در قم برگزار می‌شود.
سردارحاج علی ییلاقی اشرف، جانباز سرافراز هشت سال دفاع مقدس پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از جراحت دوران جنگ، دعوت حق را لبیک گفت.
اسمش را گذاشتند تصویر جگرسوز، گفتند تمام غربت شهدای مدافع حرم لشکر فاطمیون و خانواده‌هایشان در این عکس خلاصه شده؛ تصویری که حالا خیلی ها دیده اند و قصه‌اش را می‌دانند.
پسرم یادم می‌آید، جوانی و قد و قامتش! فرزندی که آبرومند و بالیاقت باشد سال‌ها که استخوان‌هایش هم تکه تکه شود باز هم داستانش فراموش نمی‌شود.
خواهر شهیده زینب کمایی گفت: اگر خواهرم را که پدرم نامش را میترا گذاشته بود، زینب صدا نمی‌زدیم جوابمان را نمی‌داد؛ زینب خودسازی را انجام داد و به نماز اول وقت و غیبت حساس بود.
یک مدافع حرم گفت: درست است که در صحنه‌های بین‌الملل برد موشک‌های ما دشمن را می‌ترساند؛ اما مهیب‌تر از موشک‌های ما حضور بسیجیان و حضور مردم ما در صحنه‌هایی است که باید به عنوان پشتوانه نظام باشند.
مستند «آخرین مرد ایستاده» با موضوع زندگی شهید سعید قهاری از سرداران شهید استان همدان امروز شنبه 4 آذر ساعت 13 روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود.
مستند «آخرین مرد ایستاده» با موضوع زندگی شهید سعید قهاری از سرداران شهید استان همدان امروز شنبه 4 آذر ساعت 13 روی آنتن شبکه مستند سیما می‌رود.
گلزار شهدای سرخه به مناسبت هفته بسیج غبارروبی،عطرافشانی و گلباران شد.
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان نجف‌آباد از حرکت کاروان شهید حججی از نجف‌آباد به مشهدالرضا خبر داد و گفت: خواهر شهید محسن حججی نیز این کاروان را همراهی می‌کند.
مادر شهید حججی خطاب به بانوی که شهید حججی مسیر زندگی‌اش را تغییر داد، گفت: خوش به حالت که خواب پسرم را دیدی، پسرم هنوز به خواب من نیامده است.
نغمه مستشار نظامی از شاعران کشورمان همزمان با بیست و هشتم ماه صفر شهادت امام حسن مجتبی(ع) شعری سروده است.
در شورای عالی دفاع مسئله صلح مطرح شد و خدمت امام رفتیم و گفتیم که مسلم شده برایمان که آمریکا در مقابل ما تسلیم نمی‌شود و با جنگ بهتر به نتیجه می‌رسیم. امام فرمودند: شما دنبال کار خودتان بروید، آنها هم دنبال کار خودشان.
نقش بستن یاد و تصاویر شهدا بر کوله جوانان و نوجوانان در اربعین حسینی حکایت از آن دارد که نسل کنونی به مانند جوانان سال‌های نخست انقلاب، عاشق و دلباخته مقاومت و ایثار هستند.
علیرضا هیچ وقت در کارهایش افراط و تفریط نداشت. همکاران در پایگاه علاقه زیادی به او داشتند. اما رفاقت و صمیمیتی که بین ما بود هیچگاه باعث چشم پوشی او از خطاهای ما در کارها نمی شد.
در آن زمان شهید ستاری این شهامت را به خرج داد تا با حذف این سامانه، به چابکی سیستم و افزایش کارآمدی افزوده شود. خلاقیت و شجاعت او بود که در آن شرایط حساس، تأکید کرد این کار را انجام بدهیم.
وقتی که رفتیم معراج متوجه شدیم پیکر هادی با شهیدی از قم به نام ابراهیم عوض شده است، چهار شهید دیگر هم به همراه پیکر هادی بودند آن چهار شهید را دفن کردن و مردم و جمعیت همه رفتند و ما ماندیم و انتظار رسیدن پیکر پسرمان.
مسئول گروه روایتگری شهر نجف با اشاره به روایتگری در صحن حضرت زهرا (س) و شناخت زوار از زندگی اهل بیت (ع) تاکید کرد: روایتگری به الگوسازی بر پایه رفتار اهل بیت ختم می‌شود.
در روایات، به زیارت امام حسین (ع) بسیار تاکید شده و ثواب بسیار زیادی برای آن شمرده‌اند، از جمله آنکه فرموده‌اند: هر کس امام حسین علیه السلام را زیارت کند از روی اشتیاقی که به او دارد، خدا برایش هزار حج مقبول و هزار عمره مبرورة می‌نویسد.

صفحات