آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:24

شهرستان سرخه

رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرخه گفت: پایگاه های امداد و نجات این جمعیت به تعداد سه پایگاه که دو پایگاه ثابت یکی در محور سرخه به فیروزکوه و دیگری در محل جمعیت شهرستان و همچنین یک پست موقت که ویژه این ایام جنب پلیس راه سرخه دایر می گردد.
رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سرخه مهمترین اقدامات نوروزی میراث فرهنگی این شهرستان را در نوروز 97 اعلام کرد.
امام جمعه موقت سرخه با اشاره به نامگذاری سال به نام اقتصاد مقاومتی و تأکیدات رهبری بر تحقق آن در سال های اخیر، گفت: متأسفانه مسئولان نظام آنطور که باید در تحقق اقتصاد مقاومتی جدیت لازم را نداشتند.
رئیس اداره میراث فرهنگی سرخه با بیان اینکه سنت های نوروز در شهرستان سرخه نباید به فراموشی سپرده شود؛ خبر داد: سنت نوروزخوانی در سرخه مجددا احیا می شود.
رئیس گروه هماهنگی امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان سمنان با بیان اینکه استان سمنان دارای 43 هئیت ورزشی فعال است که باید بیش از پیش در خصوص آن تلاش و مورد توجه بیشتری قرار گیرند، گفت: در شهرستان سرخه ۱۱ هیئت ورزشی در حوزه بانوان فعال است.
کارشناس علوم قرآنی گفت: شهدا مقامی بس والا دارند؛ باید جایگاه آنان تکریم شود و راه و مرام و مسلکشان به دست فراموشی سپرده نشود.
مسابقات نوجوان خوارزمی در پژوهش سرای دانش آموزی سرخه برگزار شد.
شهردار سرخه از خانواده های سرخه ای خواست فرزندان خود را از هرگونه انفجار مواد محترقه برحذر دارند تا از حوادث ناگوار پیشگیری شود.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخه با اشاره به وجود 7 کانون مساجد فعال در این شهرستان گفت: 210 نفر در این کانون ها عضو هستند.
رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخه گفت: خرید و فروش جانوران وحشی در مراکز فروش ماهی قرمز ممنوع است.
استاد حوزه و دانشگاه مادران را محور کانون خانواده دانست و گفت: اگر زنان و بانوان به وظیفه خود جامه عمل بپوشانند؛ آینده نظام ما تضمین می شود.
بزرگر مادر یک معلول کم توان ذهنی گفت: متأسفانه جامعه نگاه خوبی به خانواده هایی مثل من که دارای فرزند یا فرزندان معلول هستند ندارد؛ و برای خود من پیش آمده که ارتباط فامیلی کم شده است و به عقیده بنده باید فرهنگ سازی شود؛ به هر حال اینها نیز آفریده خداوند هستند و تقدیرشان این بوده است.
امام جمعه سرخه گفت: جایگاه والای مقام مادر باید بیش از پیش در جامعه تبیین شود.
مسئول بسیج جامعه زنان سرخه گفت: نباید به بهانه های واهی مثل آزادی، برابری زن و مرد جایگاه والای زن که به عنوان مادر و همسردر خانواده و جامعه تضعیف شود.
با حضور جمعی از مسئولان؛ طرح ملی کتابخانه گردی در کتابخانه آیت الله فیض سرخه به مناسبت گرامیداشت چهاردهمین سالگرد تأسیس نهاد کتابخانه های عمومی اجرا شد.
همسر شهید علیرضا ابراهیمی گفت: همسرم فقط برای خودش زندگی نمی کرد و دغدغه همه افراد مخصوصاً خانواده، دوستان و جوانان و خانواده های شهدا را داشت و احساس مسئولیت می کرد و احترام خاصی به پدر و مادرشان قائل بود.
پیش از ظهر امروز؛ در نخستین اقدام سرپرست جدید اداره ورزش و جوانان سرخه با همراهی جمعی از ورزشکاران و روسای هیئت های ورزشی این شهرستان به مقام شامخ شهیدان ادای احترام و مزار مطهر این عزیزان غبارروبی و عطرافشانی شد.
کارگاه خشونت خانگی با همکاری دادگستری استان سمنان با هدف داشتن خانواده ای با نشاط و شاداب و همچنین توانمند سازی و مهارت افزایی طلاب و اساتید به عنوان سفیران تبلیغ در جهت کنترل خشم و داشتن خانواده ای بانشاط برگزار شد.
همایش جشن درختکاری همزمان با نخستین روز از هفته منابع طبیعی و درختکاری در سالن فرهنگسرای باران سرخه برگزار شد.
طرح تأمین سبد کالا ویژه زنان بد سرپرست وبی سرپرست در سرخه در قالب بازارچه خیریه از 14 آغاز و تا 16 اسفندماه ادامه دارد.

صفحات