آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:46
سیاسی
برخلاف برخی سیاه‌نمایی‌ها وضع واحدهای تولیدی لوازم خانگی خوب است
برخلاف برخی سیاه‌نمایی‌ها وضع واحدهای تولیدی لوازم خانگی خوب است
جهانگیری گفت: وضعیت صنایع کشور را نباید با نگاه به وضع برخی واحدهای مشکل‌دار سنجید.

به گزارش ندای سرخه به نقل از تسنیم اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌‌جمهور امروز(سه‌شنبه) پس از بازدید چند واحد صنعتی در مصاحبه با خبرنگاران، گفت: امروز از سه واحد بزرگ صنعتی در یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های صنعتی کشور بازدید کردم که تولید خوب، بهره‌وری بالا و بازار پرطرفدارشان نشان می‌دهد اوضاع آنطور که برخی‌ها می‌خواهند سیاه‌نمایی کنند نیست.

وی با بیان اینکه دو واحد از کارخانجاتی که از آنها بازدید کرده در بخش لوازم خانگی فعال هستند، اظهار داشت: در روزهای اخیر با توجه به مسائلی که برای یک نام تجاری در حوزه لوازم خانگی پیش آمد برخی تلاش کردند اینگونه نشان دهند که واحدهای صنعتی کشور با مشکل روبروست اما در این بازدید مشخص شد که واحدهای تولید کننده لوازم خانگی با وجود واردات و قاچاق وضعیت خوبی دارند.

معاون اول رئیس‌جمهور با تاکید براینکه مهمترین نکته در اداره واحدها مسئله مدیریت است تصریح کرد: مدیر آگاه به مسائل بین المللی، بازار و زمان که دارای تجزیه و تحلیل است می تواند در این شرایط واحد خود را خوب و با نشاط اداره کند.

جهانگیری ادامه داد: البته برخی مشکلات هم وجود دارد که نیازمند حمایت دولت از این واحدهاست تا ظرفیت تولید داخلی حفظ شود. خوشبختانه هر کدام از این سه واحدی که مورد بازدید قرار گرفت 400 تا 700 نفر نیروی فعال دارند و تولید خود را با قوت ادامه می‌‌دهند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 1000 واحد صنعتی در منطقه پاکدشت واقع شده است هدف اصلی خود از این سفر را قرار گرفتن در جریان وضعیت واحدهای صنعتی دانست.

معاون اول رئیس‌جمهور در پاسخ به سوال دیگری پیرامون کمبود نقدینگی و نبود سرمایه در گردش اظهار داشت: در سال 93، 340 هزار میلیارد تومان و در سال 94، 417 هزار میلیارد تومان از طریق سیستم بانکی سرمایه در گردش به مدیریت واحدهای مختلف اختصاص یافته که 30 درصد آن در بخش صنعت بوده است.

جهانگیری با تاکید براینکه این سیاست ادامه خواهد یافت و بانکها باید سرمایه در گردش واحدهای تولیدی را تامین کنند، گفت: تلاش می کنیم تا همه واحدهای بالای 60 تا 80 درصد تکمیل شوند و در برنامه ریزی های مربوط به اقتصاد مقاومتی حمایت های ویژه ای از واحدهایی که نیاز به سرمایه در گردش دارند و یا نیازمند حمایت هستند و حتی واحدهایی که تولید خوبی دارند انجام شده است.

نظرات

علی
با سلام و خسته نباشید به همه مسیولین زحمت کش دولت تدبیر وامید.باید بگم که خیلی از شرکتها تعطیل شده وکارگرهایی که تو شرکتها کار میکردن به حق و حقوقشون نرسیدن وهیچ کس از مسیولین پاسخ گو نیست که یکی از این شرکتها سفال سرخه هستش که بعد از چند ماه تعطیلی شرکت نه به حق و حقوقشون رسیدن نه کسی به فکر کارگران این شرکت هست.

صفحات

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.