آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:36
شهرستان سرخه
فرماندار سرخه:
سوادآموزی با کاهش جرم و بزهکاری رابطه معکوس دارد
فرماندار شهرستان سرخه گفت: هرچه میزان سواد در یک جامعه افزایش یابد متقابلا درصد و میزان جرم و بزهکاری در آن جامعه کاهش خواهد یافت.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، علی محمد مویدی زاده در شورای پشتیبانی نهضت سواد آموزی شهرستان سرخه با ابراز اینکه خوشبختانه در این شهرستان نرخ سواد بالاتر از شاخص های کشوری است، اظهار کرد: مسئولین برای جذب تعداد باقیمانده بی سوادان شهرستان تلاش کنند.

وی با اشاره به اهمیت بسیار زیاد سواد آموزی برای آحاد اقشار جامعه افزود : خوشبختانه با رویکرد مثبت نظام و تلاش مسئولین دولت تدبیر و امید، امروز شاهد درصد بالای باسوادان در سطح جامعه هستیم که باید با اجرای طرحهای مدون و برنامه ریزی های جامع، دقیق و فراگیر به تقویت هرچه بیشتر سواد در جامعه اهتمام ورزیم.

فرماندار شهرستان سرخه  با ابراز اینکه راستی آزمایی، پالایش و احصاء اطلاعات جامع و دقیق در موفقیت طرحهای سواد آموزی بسیار تاثیرگذار خواهد بود گفت: برای رسیدن به بهره وری بیشتر و موفقیت در بحث جذب بی سوادان، باید با جمع آوری اطلاعات فراگیر و سطح رفاه زندگی این قشر از جامعه و با آسیب شناسی عدم دستیابی آنان به مقوله سواد آموزی تاکنون، با برطرف کردن موانع و مشکلات بی سوادان، زمینه و بستر مناسب جهت تحصیل را برای این قشر از جامعه فراهم کنیم.

مویدی زاده تصریح کرد: اهمیت و دستاوردهای ارتقاء سطح سواد جامعه و همچنین تحصیل بی سوادان باید به صورت کامل برای تمامی اقشار جامعه تبیین شود زیرا که تحقیقات نشان داده که هرچه میزان سواد در یک جامعه افزایش یابد متقابلا درصد و میزان جرم و بزهکاری در آن جامعه کاهش خواهد یافت.

فرماندار شهرستان سرخه با تاکید براینکه باید بانک جامعی از اطلاعات افراد بی سواد در شهرستان سرخه تشکیل شود، گفت: باید بر فرهنگ سازی و تلاش مسئولین برای نهادینه ساختن فرهنگ سواد آموزی و ترغیب این قشر از جامعه برای تحصیل مورد توجه و تأکید شوری آموزش و پرورش شهرستان سرخه است.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.