آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:27
شهرستان سرخه
ندای سرخه گزارش می دهد؛
آب شرب بهداشتی با کیفیت مهمترین مطالبه مردم است
یکی از مسائل مهم مسئله آب است که باید در کنار بهداشتی بودن مورد توجه قرار گیرد، مسئله کیفیت آن است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، مردم شریف شهرستان سرخه از سال های دور با مشکل آب مواجهند و طعم شور آن را چشیده اند.

با هر یک از شهروندان که در این خصوص صحبت می کردیم آنچه که برایشان مهم بود جدای اینکه امیدوار بودند این مشکل هر چه زودتر حل شود، کیفیت آب شرب بود.

*دغدغه آب شرب سرخه و پیگیری آن دستور کار مهم مسئولان

حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر امام جمعه سرخه نیز در یکی از سخنرانی های اخیر خود در جمع مردم ولایتمدار و شهیدپرور و غیور سرخه این بود که در حال حاضر مردم غیرتمند شهرستان سرخه از مسئولان درخواست دارند تا به این خواسته بحق آنها پاسخ داده شود؛ بنابراین لازم است مسئولان شهرستان و نماینده محترم شهرستان سرخه در اسرع وقت این مشکل را مرتفع و حداقل نیازهای مردم را تامین کنند

و اما لازم است تا زمان برطرف نشدن مشکل آب آشامیدنی مردم، خود درجهت سلامت جسم و روح از پارچ های تصفیه آب یا دیگر دستگاههای تصفیه آب که استانداردهای لازم و مناسب جهت مصارف بهداشتی و خوراکی دارد را تهیه و استفاده نمایند تا خیالشان از بابت آب سالم راحت و جسم و روحشان سلامت باشد تا مسئولان به زودی راه چاره ای پیدا کنند.

وی با اشاره به مشکلات آب شرب شهر سرخه و همچنین تقاضا و انتظارات به حق مردم این دیار، افزود: مسئولان استان و شهرستان از جمله استاندار، فرماندار، نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، متنفذان و روحانیان به طور جد به دنبال احقاق حق مردم شریف شهرستان هستند و در این بین دغدغه آب شرب و پیگیری آن به یکی از دستورات کار مهم مسئولان تبدیل شده است.

امام جمعه سرخه گفت: با تلاش های صورت گرفته برای اصلاح تصفیه خانه شهر سرخه اعتبارات خوبی در نظر گرفته شده تا مشکل آب شرب به طور مقطعی برطرف تا در آینده نزدیک با اجرای طرح های تدوین شده این مشکل در بلند مدت نیز برطرف شود.

یکی از اهالی سرخه می‌گوید "وضعیت آب خیلی نامناسب است و مردم از دستگاه تصفیه آب خانگی استفاده می‌کنند، که به علت سختی آب هر چند وقت یک بار فیلتر  خراب شده و باید عوض شود در صورتی که در شرایط معمولی هر 6 ماه تا یک سال باید فیلتر ها تعویض شود.

آب آشامیدنی و لوله‌کشی و شرب شهرستان سرخه به علت تصفیه نشدن مناسب و دیگر استانداردها برای آشامیدن مناسب نیست تا حدی که به علت وجود آلودگی آب بسیار گل آلود است وسالیان زیادی است که این مشکل لاینحل مانده است و به همین دلیل آب غیر قابل استفاده است.

این در حالی است که مردم علاوه بر پرداخت قبوض آب به شرکت آب و فاضلاب برای استفاده از آب آشامیدنی سالم، باید هزینه‌هایی نیز برای خرید آب از تصفیه ‌خانه‌های محلی و آب سالم متحمل شوند در حالی که این شرکت آب و فاضلاب است که باید این هزینه‌ها را پرداخت کند.

برخی از اهالی شهرستان که قدرت خرید دستگاه تصفیه آب خانگی را ندارند برای تامین آب شرب و آشپزی بشکه‌های 20 لیتری آب را خریداری می کنند و یا به روستهاهای همجوار مراجعه و از آنجا آب مورد نیاز خود را تأمین می کنند و این قصه پرغصه تا زمانی که فکری به حالش نشود؛ ادامه خواهد داشت.

آب شرب موجود در سیستم شبکه لوله کشی که مورد استفاده شهروندان قرار می گیرد باید آب سالم و بهداشتی و قابل شرب بوده و این تقاضای به حق مردم سرخه است که مسئولان باید اهتمام جدی نسبت به این امر داشته باشند.

 

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.