آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:22
شهرستان سرخه
يادداشت
يوم الله 13 آبان؛ شتاب بخش پيروزي انقلاب اسلامي ايران
حماسه ها، فداکاری ها و از خودگذشتگی های دانش آموزان در 13 آبان 57، پیروزی انقلاب اسلامی را شتاب بخشید و سبب زوال رژیم وابسته به امریکا شد.

به گزارش خبرنگار نداي سرخه، متن يادداشت منتشر شده از حسين باقري فرمانده واحد بسيج دانش آموزي سمنان( دبيرستان سعادت) به عنوان فرمانده منتخب كشوري در جشنواره مالك اشتر به مناسبت 13 آبان (روز ملی مبارزه با استکبار جهانی) است.
بسم الله الرحمن الرحيم؛
بر سرور و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و یارانش و درود خدا بر فرزند خلف حسین(ع)، خمینی کبیر(ره) که میراث دار حقیقی فرهنگ ذلت ناپذیری و استکبار ستیزی عاشورا شد و آن را به زیبایی به ملت بزرگ ایران هدیه کرد.
ملتی که در مقاطع مختلف تاریخ پر فراز و نشیب انقلاب اسلامی ،این روحیه را به منصه ظهور گذاشتند.
با نزدیک شدن به یوم الله ۱۳ آبان "روز ملی مبارزه با استکبار جهانی" که سالروز فریاد این فرزند صالح حسین (ع) در سال ۴۳ و همچنین سالگرد به قتلگاه کشیدن فرزندان این ملت توسط ایادی مزدور رژیم سفاک پهلوی در سال ۵۷ و نیز سالروز انقلاب دوم ملت ایران علیه شیطان بزرگ و مرکز فتنه ی جهان در سال ۵۸ است، امسال مصادف گشته با روزی که « هیهات من الذله» در جهان رنگ تازه ای گرفت و ملت ایران چه زیبا در این سه مقطع تاریخی به ندای « هل من ناصر» امام خود لبیک گفته و همچنان ایستاده اند.
عاشورا همچنان پا برجاست و ملت ایران بار دیگر راه نجات و عزت خود را در لبیک به ندای «هل من ناصر» حسین زمان خود، امام خامنه ای(مد ظله العالی) و پشتیبانی از اصل مترقی ولایت فقیه می داند و در تمامی زمینه ها انتظار آن دارد که منؤیات این حکیم فرزانه نقشه ی راه مسئولین امر قرار گیرد.
به ویژه در مسئله ی برجام و بد عهدی های مکرر غربیان که میدان جدیدی برای محک زدن عیار آزادی خواهی، استقلال طلبی و اسلام خواهی ملت شریف ایران است، این انتظار دو چندان می شود.
بی تردید، حماسه ها، فداکاری ها و از خودگذشتگی های دانش آموزان در 13 آبان 57، پیروزی انقلاب اسلامی را شتاب بخشید و سبب زوال رژیم وابسته به امریکا گردید.
هرچند قیام سیزده آبان، به شهادت عده ی زیادی از دانش آموزان انجامید، ولی آغازگر قیام گسترده تر و حرکتی فراگیرتر بوده و بنا بر فرمایش مقام معظم رهبری" رویارویی رژیم آمریکا با نهضت اسلامی و بیداری اسلامی" در مضمون اولیه آن مطرح که فرصت ارزشمندی برای تبیین چرایی این اقدام و بازخوانی و تبیین حوادث و رخدادهای مهم و تعیین کننده‌ای به شمار می‌رود که در سه مقطع زمانی متفاوت، عرصه‌هایی از مصاف ملت ایران با امریکای سلطه گر و جنایتکار طی پنج دهه اخیر را عرضه می‌کند.
جهت گیری و تربیت دانش آموزان و وظایف صیانت از انقلاب و پاسداری از ارزش های آن با توجه به اهمیت خاصه قشر و عملکرد و سبقه درخشان آنان با عنایت به شعار راهبردی « مرگ بر امریکا »، تابلوی وحدت جمعی و اراده ملی ایرانیان در تمامی اقشار در عرصه‌ استکبارستیزی و نشانه‌ بارز انزجار جبهه مقاومت ضد امریکایی در میهن اسلامی و بلکه در جهان اسلام توصیف و تصریح کرده است.
فراگیر شدن شعار " مرگ بر آمریکا " در سطوح ملی، منطقه‌ای و جهانی که از مظاهر اصلی " قدرت ملی " و" عمق استراتژیک جمهوری اسلامی " به شمار می‌رود، محصول عملکرد انقلابی و غیرمحافظه کارانه‌ ملت ایران و دانش آموزان پیرو خط امام و رهبری در مبارزه با نظام سلطه و استکبار و نماد آن یعنی امریکای شرور و جنگ افروز بوده است.
در این ایام که به 13 میلیون دانش آموز علی الخصوص 5 میلیون دانش آموز بسیجی کشور اختصاص دارد شایسته است تا به مطالبات مقام معظم رهبری از دانش آموزان مومن انقلابی بپردازیم تا ما نیز با عمل به رهنمود های مقام عظمای ولایت گوشه ای از وظایف خطیر و عظیم خود را انجام داده باشیم.
مقام معظم رهبری در دیدار سال گذشته خود با دانش آموزان اظهار داشتند که آگاهی و بصیرت عمومی جوانان خصوصا در این مقطع یعنی نسل سوم انقلاب بسیار مهم و ارزشمند است.
همچنین در سخنان گدشته خود نیز همواره اهمیت تحصیل ، تهذیب و ورزش را گوشزد کرده اند؛ فلذا از بیانات رهبر معظم انقلاب می توان اینطور نتیجه گرفت که وظیفه یک دانش آموز مومن انقلابی چنین خواهد بود که همواره در تحصیل کوشا باشد و همچون جوانانی که در 13 آبان 1357 برگی زرین از تاریخ را رقم زدند همواره هوشیار و اماده خدمت رسانی به میهن خویش باشند.
در این برهه از تاریخ که آینده هر کشوری به دست جوانان آن کشور رقم می خورد باید توجهی ویژه و همه جانبه از سوی مسئولین به این قشر عظیم جامعه وجود داشته باشد تا دانش آموزان امروزی بتوانند به تکالیف دینی و انقلابی خود عمل کنند.
حقیر به عنوان کوچکترین عضو در بسیج دانش آموزی از تمامی دانش آموزان تقاضا دارم تا با مطالعه بیانات مقام معظم رهبری به وظایف انقلابی که حضرت آقا از دانش آموزان انتظار دارد عمل نمایند و در هر زمانی در لبیک گفتن به اوامر ولی امر مسلمین پیش قدم باشند.
با ارزوی توفیق روزافزون برای تمامی دانش آموزان این مرز و بوم.
حسين باقري فرمانده منتخب كشوري در جشنواره مالك اشتر به مناسبت 13 آبان

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.