آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:30
شهرستان سرخه
.
یادواره 26 شهید دانش آموز در سرخه برگزار شد + تصاویر
در هفته بسیج دانش آموزی یادواره 26 شهید دانش آموز شهرستان سرخه در گلزار شهدای شهرستان سرخه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، محمد دستورانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه در یادواره شهدای دانش آموز این شهرستان ضمن گرامیداشت یاد وخاطره 26 شهید دانش آموز و 4 شهید فرهنگی وشهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: شهدای کشور ما اجازه فتح خاک به دشمن را ندارند و اینک وظیفه دانش آموزان بسیجی دشمن شناسی و  جلوگیری از فتح فکر وتفکر جوانان ایرانی است.

وی ضمن ارج نهادن به ایثارگری شهدای هشت سال دفاع مقدس از ارزش و اهمیت کار شهدای دانش آموز سخن گفت وافزود: شهدای دانش آموز با درک شرایط زمان خود با تبعیت ازولایت و عمل به فرمان رهبر انقلاب دست از جان شسته و برای نجات خاک کشور با تمام قوا و جان فشانی،  دشمن را زمین گیر کردند.

دستورانی گفت: در حال حاضر ما 38 سال است که با دشمن در حال جنگیم و هیچوقت توطئه دشمنان تمامی نداشته و آنها برای از بین بردن نظام تمامی ابزارها را به کار گرفته و در فکری جدید رویکرد جنگ از سوی دشمن عوض شده  و از جنگ سخت به جنگ نرم و فرهنگی تبدیل شده که دشمن سرمایه گذاری های عظیمی در این راه انجام داده  که باید جوانان ایرانی  در این زمینه بسیارهوشیار باشند.

وی با اشاره به الگوهایی شایسته همچون شهید فهمیده و شهدای دانش آموز شهرستان سرخه برای نسل دانش آموزی امروز گفت: این شهدای دانش آموزی حماسه سازانی بودند که  کام دشمن را به زهر نشاندند و به هدف خود که حفظ آرمانهای انقلاب اسلامی است دست یافتند و امنیت و آسایش را برای شما فراهم نمودند تا با فراغ بال در راه تهذیب و تحصیل قدم برداشته تا ادامه دهنده راه این شهیدان ارزشمند باشید.

 همچنین علیمحمد مؤیدی زاده فرماندار شهرستان سرخه ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدای دانش آموز و فرهنگی سرخه گفت: اقتدار، امنیت و پیشرفت انقلاب اسلامی روز به روز به برکت خون شهیدان به خصوص شهیدان دانش آموز این مرز و بوم در حال افزایش است که در همین راستا امروز شاهد نفوذ ارزش‌ها و اساس انقلاب اسلامی و آرمان های امام راحل(ره) در جای جای کره خاکی در میان مردم هستیم.

وی افزود: استکبار جهانی از آغازین روزهای انقلاب اسلامی تاکنون همواره مخالفت های زیادی با نظام جمهوری اسلامی داشته که این عداوت ها به دلیل ماهیت انقلابی، شهید پروری و دارا بودن روحیه جهادی در بین مردم و انقلابیان است.

فرماندار شهرستان سرخه  عنوان کرد: یادواره شهدا نقطه عطفی برای حفظ، حراست و پاسداری از ارزش‌های شهدا و همچنین باز نگاه داشتن مسیر شهادت و جهاد در راه اسلام و دین خداست که باید برای برگزاری هرچه بهتر و همچنین مستمر این یادواره ها در طول سال بکوشیم.

حسن حمزه پدر شهید مدافع حرم محمد حسین حمزه نیز در این یادوراه با بیان خاطراتی ازهمرزمانش در دوران جنگ تحمیلی خطاب به دانش آموزان گفت : شما دانش آموزان ثمره خون پاک شهیدان هستید باید مراقب باشید و با بصیرت و آگاهی در مسیر آرمانهای شهدا قدم بردارید و برای سایر افراد الگو و مشوق و ترویج دهند فرهنگ ایثار و شهادت   باشید.

وی گفت: یکی از شاخص های انقلابی بودن، آماده و در میدان بودن است؛ باید از شهید فهمیده یاد بگیریم که انقلابی با بصیرت و آگاهی در زمان مورد نیاز حاضر است و به آرمانهای مقدس انقلاب اسلامی عمل می کند.  

گفتنی است : مادر شهید علی اکبر ابراهیمی یکی از دانش آموزان شهید والا مقام این شهرستان نیز در این یادواره حضور داشت.

بر اساس این گزارش: یادواره شهدای دانش آموز شهرستان سرخه به همت فرمانده بسیج دانش آموزی ولایت شهرستان سرخه و با همکاری مسئولان آموزش و پرورش شهرستان سرخه و حضور فرماندار و سایر مدیران دستگاهای دولتی شهرستان سرخه و با حضور دانش آموزان بسیجی مدارس دخترانه سمیه و آسیه در گلزار شهدای این شهرستان برگزار شد.  

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.