آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:44
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
برخی آمریکا را دایه ای مهربان تر از مادر جلوه می دهند
امام جمعه سرخه با اشاره جنایات آمریکایی ها قبل از انقلاب، در دوران دفاع مقدس و پس از آن گفت: برخی تلاش می کنند از چهره نحس این جنایت کاران آمریکایی گندزدایی کنند و آمریکا را دایه ای مهربان تر از مادر جلوه دهند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های این هفته نماز جمعه اظهار داشت: قناعت را سرلوحه زندگی خود باید قرار دهیم که این درسی عبرت آموز و پندآموز از روایات ائمه اطهار(ع) است.

وی افزود: پیامبر گرامی اسلام(ص) فرموده اند فقر بسیار بد و خطرناک است و روایات بسیار زیادی در مذمت و نکوهش فقر داریم؛ و همانطور که بارها شنیده ایم اگر فقر از یک درب وارد شود از درب دیگر دین و ایمان خارج می شود و یا در جایی دیگر آمده است که کسی که معاش و معیشت او سامان نداشته باشد، معاد ندارد و یا به دیگر عبارت کسی که معاش نداشته باشد، معاد ندارد.

امام جمعه سرخه با بیان اینکه فقر مرگی بزرگ است، گفت: اگر انسان فقیر در دنیا بود، کسی سخنان او را قبول نمی کند حتی اکر سخن حسابی بزند مردم نمی پذیرند.

حجت الاسلام فاطمی بصیر با بیان اینکه بنیان های دین با فقر اقتصادی نابود می شود و باید گفت فقر بسیار دهشتناک است، گفت: پیامبر فرموده اند من برای امتم از فقر نمی ترسم که منظور همان فقر معیشتی و اقتصادی است بلکه از سوء تدبیر می ترسم یعنی مردم جامعه عقل را کنار بگذارند و به دنبال هواهای نفسانی و ارضای تمایلات نفسانی و اشباع غرایز حیوانی باشند.

وی با تأکید بر اینکه مشی زندگی انسان بای عاقلانه باشد، افزود: اگر انسان حسن تدبیر داشته باشد، اقتصادو فرهنگش درست می شود و باید گفت بسیاری از مشکلات و معضلات اقتصادی، فرهنگی و سیاسی ناشی از همین سوء تدبیر است.

امام جمعه سرخه گفت: اگر عقل انسان درست کار کند خیلی از مفاسد و ناهنجاریی هایی که در جامعه شاهدش هستیم قطعاً وجود نخواهد داشت و به همین جهت است که حضرت محمد(ص) فرموده اند که این فقر آنقدر شوم و نامبارک و نامیمون است که از آن هراس دارم.

حجت الاسلام فاطمی بصیر با اشاره به اینکه سوء تدبیر محصولش فقر و فاقر و هزاران هزار مشکل دیگر است، بیان داشت: حسن تدبیر یعنی ژرف اندیشی، دوراندیشی و دیدن افق های دور.

وی گفت: آدم های با تقوا اهل تدبیر و حسن تدبیر هستند و باید گفت بر این اساس مؤمن هرگز از یک سوراخ دوبار گزیده نمی شود و اهل عبرت آموزی و پندآموزی است.

امام جمعه سرخه با اشاره به راهپیمایی پرشور مردم، مسئولان و دانش آموزان شهرستان سرخه در 13 آبان ماه گفت: شعار مرگ برآمریکا همچنان توفنده بر زبان ملت ایران جاری است.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی بصیر با اشاره جنایات آمریکایی ها قبل از انقلاب، در دوران دفاع مقدس و پس از آن گفت: برخی تلاش می کنند از چهره نحس این جنایت کاران آمریکایی گندزدایی کنند و آمریکا را دایه ای مهربان تر از مادر جلوه دهند.

وی گفت: امروز بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری بر کسی مکر و فریب و دروغ گویی آمریکایی ها پوشیده نیست و ما هرگز به آنها اعتماد نخواهیم کرد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.