آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:27
شهرستان سرخه
استاد حوزه و دانشگاه:
روحيه انقلابي و جهادي در جامعه تقويت شود
استاد حوزه و دانشگاه گفت: وجود روحيه جهادي و انقلابي هر جامعه اي را سالم و رشيد و پويا مي كند.

به گزارش خبرنگار نداي سرخه؛ حجت الاسلام والمسلمين مصطفي فاطمي بصير استاد برجسته علوم حوزوي در همايش سه ساله هاي حسيني كه با حضور پرشور بانوان و خانواده معظم شهدا و ايثارگران در حسينيه شهداي سرخه برگزار شد، ضمن اشاره به ايام حزن انگين محرم و صفر و تأكيد بر درس آموزي و الگوپذيري از واقعه عظيم عاشورا و كرب و بلا اظهار داشت: جامعه اي موفق،‌پويا، سرزنده، با طراوت و با نشاط است كه از گناه به دور باشد.
وي افزود: بدون شك هيچ كس دوست دار جامعه اي كه تنبل، بي عار،‌فاسد ومنحرف باشد نيست و جامعه اي كه مردم آن سربار هم باشند را احدي نمي پسندد و اساساً فطرت انسان‌ها از چنين جامعه اي بيزار است.
اين استاد برجسته علم اخلاق گفت: اگر جامعه اي ترسو،‌بزدل، تنبل و رفاه طلب شد و لباس ننگ و عار را بپوشد دچار خفت و ذلت و نكبت مي شود و چنين جامعه اي هرگز روي سعادت به خود نمي بيند.
حجت الاسلام والمسلمين فاطمي بصير بيان داشت: اگر مي خواهيم جامعه اي كه در آن زندگي مي كنيم مردمي سالم و بانشاط داشته باشد، بازار ما بازاري اسلامي و فاقد تقلب، حقه بازي و كلك و ربا باشد، و نهادها و ادارات مبراي از گرفتن رشوه و زيرميزي باشند و بايد روحيه انقلابي و جهادي در آن جامعه وجود داشته باشد.
وي تأكيد كرد: وجود روحيه جهادي و انقلابي هر جامعه اي را سالم و رشيد و پويا مي كند.
اين استاد برجسته علوم حوزوي اظهار داشت: جهاد انواع و اقسامي دارد كه يكي از اقسام آن جهاد نظامي است كه ابزار آن نيز سلاح و تسليحات نظامي، پهبادهاي صنعت دفاعي، انواع موشك هاي دوربرد و ماهواره ها و تكنيك هاي روز نظامي است.
حجت الاسلام والمسلمين فاطمي بصير با اشاره به تغيير جنگ از سخت به نرم تأكيد كرد:‌امروز دشمنان كانون خانواده هاي ايراني را و در رأس آن مادر را كه محور اصلي خانواده محسوب مي شود را نشانه رفته اند تا هويت ايراني اسلامي و اعتقاداتي كه ريشه در باورهاي حسيني و فاطمي ما دارد را از ما بگيرند.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.