آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:17
شهرستان سرخه
یادداشت
جنايات آمريكا در ایران هیچگاه فراموش نخواهد شد/ با اعتماد به آمریکا به آرمانهای خود نمی رسیم
با وقوع انقلاب اسلامی آمریکایی ها سلطه خود در ایران را از دست دادند و برای برگردانندن احاطه خود د ر ایران دست به هر اقدامی زدند که جنایتشان فراموش شدنی نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه؛ سايروس ونسي وزير امور خارجه دولت كارتر، انقلاب ايران بزرگترين شكست كارتر بود. سقوط شاه از نظر استرات‍ژيك نتايج مصيبت باري براي آمريكا به بار آورد و از نظر سياسي براي خود كارتر فاجعه آميز بود؛‌لذا آمريكا بزرگترين بازنده شد كه با وقوع انقلاب سلطه خود را در ايران از دست داد و براي برگردانندن احاطه خود در ايران دست به هر اقدامي زد؛ كه در اين مورد به جنايت هاي آمريكا در بعد از انقلاب اشاره مي شود.

 

 *اشغال ايران

 

رژيم آمريكا با استقرار بيش از 50 هزار نظامي در ايران به حمايت از رژيم شاه پهلوي ملعون در كودتاي 28 مرداد اين عنصر دست نشانده را به قدرت رساند.

همچنين با در دست گرفتن كل اختيارات ارتش ايران و به كار گرفتن ارتش ايران عليه آزاديخواهان در عمان و ويتنام (از سال 1330 تا سال 1357) ايران را در اشغال خود گرفته بود.

حضور نظامي و عمليات ارتش رژيم پهلوي در ظفار(عمان) براي مقابله با گروه هاي استقلال طلب در اين منطقه از سال 1351 به فرمان آمريكا و با درخواست سلطان قابوس در 29 آذر 1352 براي پياده شدن نيروهاي ايران در صلاله شدت يافت.

اين عمليات منجر به كشته شدن 720 نفر از نيروهاي ارتش و مجروح شدن 1404 نفر شد.

 

*تجاوز نظامي به طبس

 

پس از پيروزي انقلاب اسلامي و فتح لانه جاسوسي توسط دانشجويان پيرو خط امام، آمريكا تصميم گرفت مستقيماً‌ با اعزام نيروي نظامي و اجراي عمليات تمام عيار نظامي توسط گروهي موسوم به «نيروي دلتا» و همكاري خائنين و عناصر خود فروخته داخلي كار نظام اسلامي را يكسره كند. در 5 ارديبهشت 1359 هواپيما و هلي كوپترهاي آمريكايي وارد خاك ايران شدند و در صحراي طبس بر اثر طوفان شن و با امداد الهي اين عمليات شكست خورد.

 

*تحريك ر‍ژيم بعث عراق براي تجاوز به خاك ايران بعد از شكست در طبس(در خردادماه 1359)

 

ملاقات نماينده آمريكا(دونالد رامسفلد) با صدام در خاك اردن در سال 1359 براي پشتيباني همه جانبه عراق در جنگ با ايران.

امام خميني(ره) دست آمريكا را كه از آستين صدام بيرون آمده است (صحيفه نور،‌ج12، ص41) به ايستادگان در مقابل آمريكا و ساير ابرقدرتها دعا كنيد و بدانيد كه ما با عراق جنگي نداريم و مردم عراق پشتيبان انقلاب اسلامي ما هستند. ما با آمريكا در ستيزيم و امروز دست آمريكا از آستين دولت عراق بيرون آمده است.(صحيفه نور، ج13، ص84)

 

*حمايت و پشتيباني مستمر از ارزش متجاوز بعث عراق

 

دادن اطلاعات جاسوسي از ايران هر هفته سه بار بر استخبارات عراق.

«امام خامنه اي29/8/92؛آمريكايي ها اطلاعات هم مي دادند؛ رئيس استخبارات آن روز صدام بعدها مصاحبه كرد و گفت هفته اي سه مرتبه من مي رفتم به سفارت آمريكا در بغداد و آنها يك پاكت در بست هاي به من مي دادند كه تمام اطلاعات ماهواره اي مربوط به نقل و انتقالات نيروهاي مسلح ايران در آن بود و ما مي دانستيم كجا هستند يك چنين كمك هايي مي كردند».

تأمين آذوقه عراق در دوران جنگ تجاوزكارانه بعثي.

وادار كردن نوكوران منطقه اي خود به پرداخت 56 ميليارد دلار به رژيم بعث عراق براي اداره جنگ.

وادار كردن كل كشورهاي عضو ناتو براي پشتيباني از رژيم بعث در جنگ با ايران.

و ... از سال 59 تا سال 67.

 

*تجاوز مستقيم و انهدام سكوهاي نفتي ايران در خليج فارس

 

در 29 فروردين 1367 نيروهاي نظامي آمريكا با چند گروه سطحي شناور نبرد مستقيم با ايران را آغاز كردند و ابتداي كار هجوم به دو سكوي نفتي ايران بود.

عمليات با هماهنگي نيروي هوايي آمريكا از ناو هواپيمابر«يواس اس انترپرايز» آمريكا و دو گروه شناور سطحي آغاز شد. گروه اول به همراه دو ناوشكن و يك كشتي تداركاتي آبي-خاكي،‌به سكوي نفتي سلمان هجوم بردند.

گروه ديگر هم كه يك ناو موشك انداز و دو ناوچه بود به سكوي نفتي سيري حمله و اين سكو را منهدم كردند.

 

*حمله جنگنده هاي آمريكايي به جنگنده ايراني

 

در خرداد سال 1363(1984) دو فروند جنگنده آمريكايي F15 در دفاع از رژيم بعث طي درگيري هوايي يك فروند جنگنده F-4E ايران را مورد حمله قرار داده و منهدم مي كنند.

 

* ارتكاب جنايات جنگي در حق ملت ايران با دادن اولين محموله سلاح هاي شيميايي به رژيم بعث عراق

 

امام خامنه اي:

همين دولت آمريكا و رژيم ايالات متحده، در حملات جنايات كارانه اي كه صدام به ايران مي كرد و سلاح شيميايي به كار ميبرد، نه فقط كوچك ترين مخالفتي با آن نكردند؛ بلكه پانصد تن ماده ي شيميايي مرگ آور و خطرناك قابل تبديل به گاز خردل را- كه هنوز بسياري از جوانهاي عزيز آن روز ما مبتلا (به عوارض آن) هستند و سالها است دارند بيماري مي كشند- صدام ازآمريكا وارد كرد؛ كمك كردند؛ البته از جاهاي ديگر هم خريده بود؛ اما پانصد تن ماده ي شيميايي مرگ آور قابل تبديل به گاز خردل را صدام از آمريكا تهيه كرد و به كار برد؛ بعد كه مي خواستند عليه او در شوراي امنيت قطعنامه صادر كنند، آمريكا مانع شد. 29/8/92

رژيم بعث عراق از همان ابتداي جنگ به صورت محدود از سلاح هاي شيميايي عليه ايران استفاده مي كرد؛ اما استفاده گسترده سلاح هاي شيميايي توسط رژيم بعث از زمان پيروزي هاي بزرگ رزمندگان اسلام انجام شد. در عمليات پيروزمندانه اي مثل والفجر 2، والفجر4، والفجر8،‌خيبر و بدر و شهرهاي پاوه، سردشت پيرانشهر، بانه، مروان،‌نودشه، جزايز مجنون و بمباران گسترده شيميايي انجام داده است.

در مجموع رژيم بعث عراق در 378 مورد حمله شيميايي در طول 8 سال جنگ باعث شهادت و مجروم شدن بيش از هزار نفر شد.

 

* تجاوز نظامي به ايران در جنگ مستقيم منجر به انهدام سه ناو نيروي دريايي ارتش ج.ا.ا

 

در تاريخ 30 شهريور ماه سال 66 در پي حمله ناگهاني و بدون اخطار بالگردهاي آمريكايي به يك كشتي تداركاتي با نام ايران اجر كه در آبهاي بين المللي از بندرعباس به سمت بوشهر در حركت بود(به بهانه مين گذاري) 4 خدمه كشتي به شهادت رسيدند و 4 تن مجروح و به همراه 10 خدمه ديگر كشتي توسط آمريكايي ها به اسارت گرفته شدند و در نهايت اين كشتي توسط آمريكايي ها منهدم و غرق شد.

در 29 فروردين 1367 در پي حمله ناوهاي آمريكايي به سكوهاي نفتي سلمان و سيري در نبردي نابرابر با ناوهاي جنگي هواپيماي جنگنده و هلي كوپترهاي آمريكايي با ناوچه جوشن ارتش جمهوري اسلامي ايران درگير شدند كه پس از شهادت 11 تن از غيورمردان نيروي دريايي ارتش ناوچه جوشن غرق شد.

ناو سهند براي پشتيباني و مبارزه با نيروهاي متجاوز آمريكايي از بندرعباس حركت كرده بود،‌به كشمكش با چند واحد سطحي نيروهاي دريايي آمريكا رفت و طي نبردي جانانه با هواپيماهاي انترودر و ناوهاي جنگي آمريكايي و شهادت 45 نفر از خدمه غيور آن غرق شد.

در اين نبرد يك فروند هلي كوپتر ارتش آمريكا سقوط كرد و به ناوهاي حاضر آسيب هاي متعددي وارد شد.

 

* حمايت از صدام در حمله به كشتي هاي تجاري ايران

 

آمريكا با بر عهده گرفتن اسكورت نظامي كشتي هاي تجاري رژيم بعث و حاميان منطقه اي اش به رويارويي و جنگ مستقيم با قايق هاي تندرو نيروي دريايي سپاه پرداخت كه منجر به شهادت سه نفر از پاسداران و البته سقوط بالگرد آمريكايي شد.

*ارتكاب جنايت جنگي عليه ملت ايران

 

در 12 تير سال 67 ناو جنگي آمريكايي وينسنس با موشك به هواپيماي مسافربري ايران حمله كرد و باعث قتل 298 انسان هاي بي گناه شد. 66 نفر از قربانيان اين جنايت كودك بودند.

پس از اتمام مأموريت به تمامي كاركنان اين ناو مدال مبارزه دريافت كردند و در سال 1990 رئيس جمهور آمريكا (جرج واكر بوش) به فرمانده اين ناو به دليل رفتار بسيار شايسته و انجام خدمات برجسته مدال لژون لياقت داد.

 

*حمايت از فتنه گران سال 78 و 88

 

و.... این گوشه ای از جنایات آمریکا علیه ایران بود که در این جا بازگو شد؛ آيا با اين همه جنايات كه آمريكا مرتكب شده باز هم مي شود به او اعتماد كرد!!!

 

-------------------------------------------

رضا فدایی - کارشناس مسائل سیاسی

-------------------------------------------

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.