آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 14:08
شهرستان سرخه
/يادداشت/
فتنه خط قرمز نظام است / مستکبران از فتنه گران حمایت می کنند
بعد از اين همه تذكر و ارشاد برخي در مسير خط امام و رهبري قرار نگرفتند و امروز هم فتنه خط قرمز نظام است؛ چرا كه فتنه گران كساني بوده اند كه مورد حمايت استكبار بوده اند.

به گزارش خبرنگار نداي سرخه، در هفته گذشته علي مطهري در دانشگاه سمنان كه به دعوت مجمع اسلامي دانشگاه دعوت شده بود،‌مطالبي را بيان كرد كه نياز به نقد دارد كه در اين يادداشت به نقد سخنان علي مطهري نائب رئيس مجلس شوراي اسلامي پرداخته مي شود.

 

**گفتمان اول مدنظر آقاي مطهري دو قطبي سازي و فضاي تقابلي در جامعه

 

در مدت اخير افراد با سابقه در سخنراني هاي خود مطالبي را ارائه مي دهند كه بدنبال جوسازي در جامعه و فضاسازي هستند و در يك مقطع سروش محلاتي مدعي مي شود كه در بحث مذاكره در كربلا از طرف امام حسين(ع) به يزيد يا (عمربن سعد) بوده است و توسط آقاي علي مطهري در دانشگاه سمنان حضرت امام رضا(ع)‌را در كنسرت مطرح مي كنند.

اين اظهارات سخيف روزهاي گذشته اهانت به ساحت مقدس امام رضا(ع) و امام خميني(ره) است.

حادثه بزرگ كربلا كه الگوي انقلاب ها و انقلاب ما هم بوده است، در واقعه عاشورا، چيزي كه وجود نداشت تعامل با دشمن و اعتماد به دشمن بود و آنچه در صحنه كربلا ديده مي شد، مبارزه با استكبار و جبهه حق در مقابل باطل بود و آنچه را كه امام رضا(ع) در مجالس علمي شركت مي كرد براي بر حق بودن راه امامت و باطل بودن گفتمان بني عباس و بر حق بودن جبهه حق بوده است.

آقايان با اين مطالب فضاسازي دو قطبي در جامعه كه اين فضاي تقابلي صدمات جبران ناپذيري را بر وحدت جامعه وارد مي كند و سبب تفرقه و دودستگي اجتماعي مي گردد. گفتمان تعامل و انزوا وگفتمان برگزاري كنسرت و مخالفان آن كه بيشتر اين گفتمان ها فضاي انتخاباتي دارد و رهبر انقلاب در پنجم شهريورماه سال 93 هشدار  دادند كه جناح بندي سياسي اشكالي ندارد؛ اما نبايد جامعه را به دو قطب تبديل كرد؛‌زيرا اينكار موجب دلزدگي و خستگي مردم و شكننده شدن محيط جامعه مي شود.

مطلب دوم: آقاي مطهري در بحث بي عدالتي مطلبي را ارائه داديد درست است و اظهار نموده ايد نخستين نتجيه بي عدالتي در جامعه از بين رفتن تعادل است و بنابراين جامعه به دو طبقه سير و گرسنه تقسيم و طبقه گرسنه احساس مي كنند كه در حق او بي عدالتي شده و در محروميت نگه داشته شده است و ماجراي حقوق هاي نجومي را سياسي ارزيابي كرده ايد.

آقاي مطهري چگونه مي شود در اين مملكت و براي فرهنگيان بزرگوار كه اندوخته خود را براي آينده بهتر سرمايه گذاري نموده اند؛ به كجاي اين قضيه سياسي گفته  مي شود كه اختلاس هشت هزار ميلاردي كه از هر معلم آموزش و پرورش هشت ميليون و هشتصد  هزار تومان مي باشد را برداشت و به 30 نفر در قالب وام بدون بهره پرداخت كرد و اگر نسبت به اين موضوعات مطلبي گفته مي شود؛ سياسي مي باشد و آيا اين موضوع بي عدالتي نيست؛ آيا با اين شرايط تعادل در جامعه به هم نمي خورد و موضوع سير و گرسنه به وجود نمي آيد و از اين موضوعات كه حق الناس و حق مردم است ، دفاع نمي كنيد؛ چرا شما كه مسئول هستيد و بايد مطالبات مردم را پاسخگو باشيد و پيگيري بازگرداندن اين مطالب بايد باشيد، نيستيد، آيا جا نداشت پرسش دانشجويان را در اينگونه ماجراها پاسخ بدهيد.

 

**مطلب بعدي در مورد حصر و مخالف شما و غيرقانوني نبودن آن

 

رهبر جامعه اسلامي در جامعه مجموعه شرايطي را كه در عرصه مي بينيد به افراد نسبت به آن موضوع مخالفت مي كنند، تذكر مي دهند كه حق و باطل را به درستي بشناسند تا هيچ گونه عذري براي روگرداني از حق و همراهي باطل برايشان باقي نماند و اتمام حجت است.

آقاي مطهري ببينيد چه كساني از كساني كه شما مدافع آن هستيد دفاع  مي كنند.

روزنامه ايران 7/4/88ص3

موسوي به منشأ الهام بخش آن دسته از هموطنان خود تبديل شده است كه خواهان گشايش به سوي غرب هستند. واشنگتن و برلين هم صدا تلاشهاي دولت ايران را براي برخورد با مخالفان و معترضان محكوم مي كنند. خشونتي كه در مورد معترضان خياباني اعمال مي شود، خشم آور است(اوباما)

روزنامه كيهان4/4/88 ص2

ما موسوي و جريان سبز را تحسين مي كنيم و برخورد حكومت ايران با آنان را محكوم مي كنيم، آنها مورد احترام ما هستند.(بنيامين نتانياهو)

هفته نامه يالثارات12/10/88 ص1

جشن مقاومت(جندالله) از احساسات پاك جوانان ايراني تشكر و قدرداني و اعلام مي دارد كه آماده همكاري كامل با همه مبارزان ايران در هر نقطه اي از ايران است. همچنين آمادگي خود را براي آموزش جوانان ايراني در زمينه‌ هاي جنگ چريكي و بمب سازي و عمليات هاي انفجاري و تشكيل هسته هاي مقاومت و روش مبارزه چريكي شهري اعلام مي داريم؛(اطلاعيه گروهك تروريستي ريگي)

روزنامه جام جم-12/10/88 ص2

مريم رجوي رئيس مركز به اصطلاح شوراي مقامت مردمي كه نهاد ناظر بر گروهك منافقين است به همكاري و هماهنگي اين گروهك تروريستي با عناصر كه در آشوبها و فتنه گري هاي روز عاشورا در تهران دست داشته‌ اند،‌تاكيد كرد.

 

**عدم تبعيت كساني كه شما(علي مطهري) از آنها دفاع مي كنيد با توجه به هشدارهاي رهبري

 

تذكرات رهبر معظم انقلاب: «وقتي مي بينيد سران ظلم و استكبار عالم از اينها حمايت مي كنند،‌رؤساي آمريكا، فرانسه و انگليس و اينهايي كه مظهر ظلم اند، دارند از اينها حمايت مي كنند، بايد بفهمند يك جاي كارشان عيب دارد؛ بايد متنبه بشوند، وقتي مي بينند همه آدم هاي فاسد، سلطنت طلب از اينها حمايت مي كند، توده اي از اينها حمايت مي كند، رقاص و مطرب فراري از كشور از اينها حمايت مي كنند، بايد متنبه بشوند، بايد چشمشان باز شود، بايد بفهمند كه كارشان يك عيبي دارد؛ بلافاصله برگردند بگويند نه، ما نمي خواهيم حمايت شما را. چرا رودربايستي مي كنند؟! آيا مي شود با بهانه عقلانيت، اين حقايق روشن را نديده گرفت كه ما عقلانيت به خرج مي دهيم؟! اين عقلانيت است كه دشمنان اين ملت و دشمنان اين كشور و دشمنان اسلام و دشمنان انقلاب شما را از خود بدانند و براي شما كف و سوت بزنند». 22/9/88

« نمي شود انسان خود را در خط امام بداند، دنباله‌روِ امام بداند، اما با کسانى که صریحاً پرچم معارضه‌ى با امام و اسلام را بلند می کنند، خودش را در یک جبهه تعریف کند. نمی شود قبول کرد که آمریکا و انگلیس و سیا و موساد و سلطنت‌طلب و منافق بر روى یک محورى توافق کنند، حول یک محورى جمع بشوند، بعد آن محور باز ادعا کند که من خط امامم! این نمی شود، این قابل قبول نیست.نمی شود با هر کس و ناکسى ائتلاف کرد؛ باید ببینیم دشمنان دیروز امام(ره) در برابر ما چه موضعى می گیرند. اگر دیدیم مواضع ما جورى است که آمریکاى مستکبر، صهیونیست غاصب، مزدوران قدرتهاى گوناگون، مخالفین و معاندین امام و اسلام و انقلاب از ما تجلیل می کنند، احترام می کنند، بایستى در مواضعمان شک کنیم؛ باید بدانیم که راه درست و مستقیم را نمی رویم. این معیار است، این یک ملاک است. امام هم بارها بر همین تکیه می کرد؛  کسانى بیایند درست در خط مقابل امام حرکت کنند، درباره‌ى مسئله‌ى قدس در روز قدس آنجور موضعگیرى کنند، در روز عاشورا آن فضاحت را به بار بیاورند، بعد ما با کسانى که با اساس مبناى امام و حرکت امام صریحاً مخالفند، اظهار همراهى کنیم، خودمان را در کنار اینها قرار بدهیم و تعریف کنیم، یا در مقابل اینها سکوت کنیم؛ در عین حال بگوئیم ما دنباله‌روِ امامیم! این امکان ندارد، این قابل قبول نیست. ملت هم این را خوب فهمیدند».14/3/89

بعد از اين همه تذكر و ارشاد برخي در مسير امام و رهبري قرار نگرفتند و اين مردم بوده اند كه 9 دي پاسخ آنها را داده اند و امروز هم فتنه خط قرمز نظام است؛ چرا كه فتنه گران كساني بوده اند كه مورد حمايت استكبار بوده اند.

و اين رحمت و مهرباني اسلام و نظام اسلامي است كه با الگوگرفتن از مولي علي(ع) جامعه را رهبري و    هدايت مي كند.

آقاي مطهري آيا كساني كه در جنگ جمل در مقابل نظام اسلامي ايستاده اند، برخورد مولي را با آنها در تاريخ نديده و نشنيده ايد و نظام امروز از باب رحمت است كه با آنها حرمت نگه داشته است و بهترين دادگاه مردم هستند كه امروز خود در جامعه اينها را در حوادث و يوم الله مشاهده مي كنيد.

----------------------------------------------

رضا فدايي/ كارشناس مسائل سياسي

-------------------------------------------

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.