آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 14:09
شهرستان سرخه
با حضور پدر شعر آیینی کشور:
دومین شب شعر عاشورایی با عنوان «بیت های محزون» در سرخه برگزار شد + عکس
دومین شب شعر عاشورایی با عنوان بیت های محزون با حضور اساتید برجسته کشوری و شاعران برجسته شهرستان سرخه در مجتمع فرهنگی هنری باران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، دومین شب شعر عاشورایی با عنوان بیت های محزون با حضور اساتید برجسته کشوری آقایان سید جواد شرافت و محمدعلی مجاهدی و شاعران برجسته شهرستان سرخه آقایان اختری فر و حسن یعقوبی وجمعی از مسئولین استانی و شهرستانی و عموم مردم در مجتمع فرهنگی هنری باران سرخه برگزار شد.

گفتنی است در این شب شعر همسر شهید مدافع حرم محمدحسین حمزه  و فرزندانش حضور داشتند و شاعران در رثای این شهدا بزرگوار غزل سرودند.

ستایش و نیایش احسانی نیز دو شاعره خردسال شهرستان سرخه در این آیین به دکلمه خوانی با مضمون شرحی بر حادثه کربلا پرداختند.

شایان ذکر است:  در این آیین محمدجواد شرافت از شعرای برجسته آیینی کشورمان اشعار خود را در رثای سه ساله حسین (ع) حضرت رقیه (س) و مدح حضرت علی اکبر (ع) و همچنین غزلی به یاد و نام شهدای مدافع حرم سرود.

و در ادامه پدر شعر آیینی کشورمان استاد محمدعلی مجاهدی مطالبی را در اهمیت شعر عاشورایی و توجه شاعران جوان به استفاده از اشعار عاشورایی دست نخورده و ناب بیان کرد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.