آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:20
شهرستان سرخه
.
همایش تربیت جنسی و کنترل خشم در سرخه برگزار شد + عکس
همایش تربیت جنسی و کنترل خشم با هدف ارتقای آگاهی و دانش والدین به همت معاونت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان سرخه در مجتمع فرهنگی و هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، همایش آموزش خانواده  با موضوع تربیت جنسی و کنترل خشم به همت معاومت پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان سرخه و با همکاری بسیج دانش آموزی ولایت شهرستان سرخه و ادراه فرهنگ و ارشاد شهرستان سرخه با سخنرانی دکتر سحر محرابی و لیلا شاه حسینی و خانم یوردخانی در فرهنگسرای باران با حضور مسئولان استانی و شهرستانی و اولیاءدانش آموزان به مناسبت هفته پیشگیری از آسیبهای اجتماعی در سرخه برگزارشد.

محمد دستورانی مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه ضمن خیر مقدم و قدردانی از حضور مسئولان استانی و شهرستانی در این همایش بر ضرورت چنین جلساتی تآکید کرد و گفت: آسیبهایی در جامعه فرزندمان را تهدید می کند که خانواده ها خود می توانند با کنترل بموقع و مدیریت صحیح و با شناخت و آگاهی نسبت به آسیبها جلوی این تهدید را بگیرند؛ بی شک خواستگاه بسیاری از مشکلات در داخل خانواده است و خود خانواده ها باید با رعایت حریمها و احترام متقابل و با آموزش صحیح  از بروز مشکلات جلوگیری کنند.

وی افزود: خانوداه مؤظف است بعضی از رفتار وکردار  ناصحیح خود را اصلاح کند؛ زیرا فرزندان از رفتار پدر و مادر کپی برداری می کنند و همان رفتار را بروز می دهند؛ لذا باید مراقب رفتار و اعمال خود بود تا بتوان فرزندان را از گزند تهدیدات و آسیبها در امان نگه داشت.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه اظهار کرد: باید نسبت به وجود آسیبهای اجتماعی که در حال حاضر کودکان و فرزندان را تهدید می کنند آگاهی کامل داشت تا با شناخت و توجه کامل فرزندان هدایت شوند؛ و لازم است در ابتدا مراقبتها  و آگاهی ها از کانون خانواده شروع شود.

دستورانی با تأکید بر اینکه بسیار از آسیبها ممکن است در کانون خانواده شکل گیرد عنوان کرد: اگر نسبت به مسأله و مشکلی جهل داریم باید به دنبال آگاهی برویم تا آگاهانه تر با مسائل روبرو شویم و اگر نسبت به مسائل عالم هستیم باید به آن عمل کرده و پایبندش باشیم .

وی ابراز داشت: بزرگترین هدیه به فرزندان این است که آنان را طوری تحویل جامعه دهیم که دارای سلامت کامل روحی، روانی و جسمی باشند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان سرخه تصریح کرد: در مورد تربیت فرزند، کنترل خشم، مدیریت کردن خانواده و.... آیات و احادیث زیادی داریم که با مطالعه و آگاهی از  این مطالب و عمل به آنها می توانیم بسیاری از آسیبهایی که کودکان و فرزندان ما را تهدید می کند را کنترل کنیم.

  

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.