آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:14
شهرستان سرخه
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه:
نمایشگاه عکس مهر محرم در سرخه با 40 اثر منتخب ملی و بین المللی برپا می شود
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه گفت: نمایشگاه عکس مهر محرم در سرخه با 40 اثر منتخب ملی و بین المللی از 22 آبان ماه برپا می شود.

به گزارش ندای سرخه، علی فیض سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اینکه این نمایشگاه به مناسبت اربعین حسینی(ع) در سرخه برپا شده است، اظهار داشت:40 اثر منتخب ملی و بین المللی در این نمایشگاه از 22 لغایت 29 مهرماه در دو نوبت صبح و بعدازظهر به میزبانی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه و همکاری موسسه موج فرهنگ در سالن فرهنگسرای باران شهر سرخه به معرض دید همگان در خواهد آمد.

وی با ابراز اینکه موضوعات متفاوت و متعددی در ماههای محرم و صفر سوژه عکاسان هنری می شود، افزود:عکس های این نمایشگاه در زمینه های مختلفی همچون دسته جات عزاداری،نذورات و نیایش های عزادارن،آداب و رسوم عزاداری در مناطق مختلف کشور،پیاده روی اربعین حسینی، تاسوعا و عاشورا، مراسمات سیاه پوشان روستایی، شام غریبان و نماهای مختلف شهر کربلا به نمایش در آمده است.

فیض همچنین با اشاره به اینکه فرهنگ و نهضت عاشورایی بیش از پیش باید مورد توجه قرار گرفته و ترویج یابد افزود:عکاسی و فیلمبرداری یکی از هنرهایی است که مخاطب به صورت مستقیم و بسیار فراگیر با موضوع ارتباط برقرار خواهد کرد و استفاده از این موضوع در نمایش مراسمات عزاداری و همچنین ترویج فرهنگ عاشورایی در بخش های مختلف بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سرخه خبر داد و افزود: برگزاری کلاسهای عکاسی هنری، کلاسهای موسیقی، تئاتر، نمایش فیلمهای مختلف فرهنگی، اجتماعی و فرهنگی در سینما باران سرخه، مراسماتی با موضوع های هنری و فرهنگی، جذب نوجوانان و جوانان به مقوله فرهنگ با استفاده از برگزاری جشنواره ها و همایش ها در سال جاری از برنامه هایی است که در صورت هماهنگی و همراهی مسئولان به اجرا در خواهد آمد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.