آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:28
شهرستان سرخه
مصطفی فوادیان:
احیای بافتهای فرسوده فرصتی برای رسین به اهداف اقتصاد مقاومتی/ بهسازی بافتهای فرسوده سرخه نیازمند توجه و حمایت ویژه مسئولین
شهردار سرخه گفت: از 240 هکتار مساحت شهری سرخه 25 درصد مساحت این شهراز بافت تاریخی، فرسوده و باارزش تشکیل شده است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، مصطفی فوادیان شهردارسرخه با بیان اینکه از 240 هکتار مساحت شهری سرخه 25 درصد آن رابافت تاریخی، فرسوده و باارزش تشکیل می دهد اظهار کرد: 64 هکتار از بافت شهری سرخه را محله های قدیمی و منازل مسکونی فرسوده تشکیل می دهد که نیازمند همراهی، همکاری و توجه مسئولین و دستگاههای ذیربط می باشد.

وی با بیان اینکه اقتصاد شهری معطوف به بافت های قدیمی و با ارزش است خاطر نشان کرد: بافتهای فرسوده در اکثر کشورهای جهان با برنامه های خاص و مدون به مقوله مهم گردشگری و جذب توریست تبدیل شده که می توان با ایجاد انگیزه و فرصت جدید اقتصادی در راستای نیل به اهداف  اقتصاد مقاومتی به این مهم و صنعت پاک در این شهرستان نیز دست یافت.

همچنین:علی محمد مویدی زاده فرماندار شهرستان سرخه با بیان اینکه باید بافت قدیمی و فرسوده شهر مورد توجه مسئولین باشد گفت: با برنامه ریزی دقیق و مدون می توان از بافت قدیمی، تاریخی و با ارزش در جهت جذب توریست و گردشگر استفاده کرد.

وی  افزود: امروزه بافت فرسوده شهری در اکثر نقاط شهری جهان به یک منبع درآمد گردشگری و توریستی تبدیل شده است؛ و ما نیز می توان با مدیریتی واحد و هماهنگی بیشتر بین دستگاههای متولی و همچنین با تمرکز نقطه ای بر روی محله های قدیمی و بافت های فرسوده، سرعت باز آفرینی و تغییر چهره و زیبایی شهر را بیش از پیش افزایش داد و از این فرصت به عنوان یک منبع درآمد بهره ببریم.

فرماندار شهرستان سرخه با ابراز اینکه ستاد بازآفرینی کشوری در سال ۸۹ به منظور احیای بافت های فرسوده و ناکارآمد شهری تشکیل شد گفت: این ستاد در راستای احیاء، بهسازی و مرمت بناهای تاریخی و باارزش شهری که در بافت قدیمی و فرسوده شهری قرار گرفته اند در حوزه ملی اقدام خواهد کرد.

مویدی زاده با یادآوری مصوبه هیئت دولت مبنی بر اینکه نرخ سود تسهیلات در حوزه شهری از ۱۱درصد به ۸ درصد کاهش یافته است گفت: می توان با ترغیب ساکنان بافتهای فرسوده و محله های قدیمی و استفاده آنها از این تسهیلات در راستای بهسازی منازل خود و در گام بلندتر فضاسازی و بهسازی مناطق حاشیه نشین و فرسوده و زیبا سازی منظر شهری اقدام کرد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.