آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:21
شهرستان سرخه
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان:
61 تولد و 38 ازدواج در 7 ماهه اول سال درشهرستان سرخه ثبت شد
مدیرکل ثبت احوال استان سمنان گفت: در 7 ماهه نخست سال 95 در شهرستان سرخه 61 عدد تولد،49 عدد وفات و 38 عدد ازدواج ثبت گردید.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، عباس قندالی مدیرکل ثبت احوال استان سمنان در جلسه تودیع و معارفه رئیس ثبت احوال شهرستان سرخه با بیان اینکه تا به امروز 33 درصد از واجدین شرایط شهرستان سرخه کارت ملی هوشمند دریافت نموده اند اظهار کرد: تا به امروز 4254 کارت ملی هوشمند برای مردم شهرستان سرخه صادر شده است که از این تعداد 1250 کارت صادر شده مربوط به سال جاری می باشد.

وی با ارائه گزارش و آماری از وضعیت ثبت احوال در شهرستان سرخه گفت:در 7 ماهه نخست سال 95 در شهرستان سرخه 61 عدد تولد،49 عدد وفات و 38 عدد ازدواج ثبت گردید. 

مدیرکل ثبت احوال استان سمنان خاطر نشان کرد؛ در راستای خدمات رسانی بهتر به مردم و همچنین افزایش رضایتمندی مخاطبین با راه اندازی دفتر پیشخوان در اداره ثبت احوال این شهرستان تا کنون 264 شناسنامه مکانیزه صادر شده است.

علی محمد مویدی زاده فرماندارشهرستان سرخه در جلسه تودیع و معارفه ریاست ثبت احوال این شهرستان گفت: ثبت احوال یکی از دستگاههای شاخص اجتماعی است که مبنای بسیاری از ارزیابی ها و آمار کشور قرار گرفته است.

وی در خلال این جلسه با اشاره به اهمیت و عملکرد ثبت احوال کشور در پیشبرد اهداف نظام گفت: در بحث شاخص های جمعیتی ثبت احوال یکی از مهمترین دستگاههایی است که امروزه در نظام مبنای برنامه ریزی و اساس آمار و ارزیابی ها قرار گرفته است.

مویدی زاده افزود یکی از مسائل اجتماعی که امروزه به یکی از آسیب های اجتماعی تبدیل شده است مقوله طلاق است که نیازمند تحلیل اجتماعی و آسیب شناسی فرهنگی می باشد.

فرماندارشهرستان سرخه با اشاره به تخصیص اعتبارات تملک دارایی در شهرستان و مشکلات مالی و اقتصادی که دولت تدبیر و امید با آنها دست و پنجه نرم می کند گفت: با تدابیر ریاست جمهور و همچنین تلاش تیم اقتصادی دولت تدبیر و امید شاهد ثبات و آرامش اقتصادی در کشور هستیم که با ادامه این روند تا پایان سال علاوه بر افزایش رونق اقتصادی شاهد احیاء تولید ملی، رونق صادرات و همچنین کمرنگ شدن رکود در کشور خواهیم بود.

وی با ابراز اینکه ثبت احوال یکی از دستگاههایی است که در حوزه اجتماعی گستره فعالیتی بسیار فراگیری دارد گفت: هدف اصلی و اساسی نظام اسلامی رضایتمندی مردم ازخدمات دولت و انجام وظیفه مسئولین و اصل نظام است که تمامی مسئولین و دستگاههای اجرایی باید در راستای نیل به این هدف مهم و ارزشمند تلاش کنند که وظیفه ثبت احوال نیز در این مهم بسیار تأثیر گذار است.

شایان ذکر است: در این جلسه ضمن تقدیر از زحمات رضا رستمیان، عباس سلمانی از سوی مدیرکل اداره ثبت احوال استان سمنان به ریاست اداره ثبت احوال شهرستان سرخه منصوب شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.