آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:33
شهرستان سرخه
رئیس کتابخانه های شهرستان سرخه خبر داد؛
نگهداری بیش از 54 هزار جلد کتاب در کتابخانه های سرخه/ بافت جدید شهر سرخه نیاز به احداث کتابخانه دارد
رئیس کتابخانه های شهرستان سرخه گفت: بیش از 54 هزار جلد کتاب در کل کتابخانه های شهرستان سرخه نگهداری می شود.

نسرین قلی بیک در گفت و با خبرنگار ندای سرخه ضمن تبریک به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با تأکید بر اهمیت کتاب و کتابخوانی اظهار داشت: کتابخانه یکی از مهمترین و اصلی ترین مراکز فرهنگی هر شهری محسوب می شود و به عبارتی دیگر نماد فرهنگ است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی به ارائه گزارشی مختصر در خصوص تعداد کتابخانه و کتابهای موجود در شهرستان سرخه پرداخت و افزود: بیش از 54 هزار جلد کتاب در کل کتابخانه های شهرستان سرخه نگهداری می شود.

رئیس کتابخانه های سرخه با اشاره به اینکه 6 کتابدار در کتابخانه های این شهرستان مشغول به کار هستند، خاطرنشان کرد: 4 باب کتابخانه در شهرستان سرخه موجود است که یکی از اینها در سرخه و سه باب کتابخانه در روستاهای لاسجرد، مؤمن آباد و افتر قرار دارد.

قلی بیک با بیان اینکه تلاش ها و فعالیت های مختلفی همواره در ترغیب جوانان و نوجوانان به مطالعه و کتابخوانی انجام می شود، بیان داشت:  یک هزار و 600 نفر عضو فعال کتابخانه در شهرستان سرخه داریم.

وی اشاره کرد: از تعداد  کل اعضای فعال در کتابخانه ها یک هزار و 505 نفر در سرخه، 305 نفر مؤمن آباد، 270 نفر در لاسجرد و 178 نفر نیز در روستای افتر عضور هستند.

رئیس کتابخانه های شهرستان سرخه با تأکید بر اینکه باید بسترهای مناسبی برای جذب کتابخوان انجام شود، عنوان کرد: برای جذب و ترغیب افراد جامعه به کتاب و کتابخوانی می توان از راهکارهایی همچون شاداب سازی، تجهیز، بازسازی فضای فیزیکی کتابخانه ها، استفاده از کتابداران خلاق و جوان و برگزاری برنامه های جذاب فرهنگی استفاده کرد.

قلی بیک بیان کرد: باید برنامه ریزی به نسبت هر قشر و به اقتضای هر گروه سنی به درستی انجام شود؛ برای مثال اگر می خواهیم کودکان را به کتابخانه جذب کنیم باید بخشی با عنوان کتاب کودک اختصاص یابد که این بخش در روستای لاسجرد راه اندازی شده است.

وی با اشاره به حمایت مسئولان ادارات و نهادهای مختلف گفت: برای تجهیز کتابخانه آیت الله فیض در شهرستان سرخه و سالن آمفی تئاتر کمک هایی توسط برخی مسئولان ادارات سرخه صورت گرفته که جای تقدیر دارد و این امر باید فرهنگ سازی شود.

رئیس کتابخانه های شهرستان سرخه اضافه کرد: البته سالن آمفی تئاتر با کمبودهای مالی برای بهره برداری بهتر نیازمند است که امیدواریم با کمک و یاری مسئولان این امر نیز به سرانجام برسد.

قلی بیک با اشاره به کمک خیران در راستای ترویج فرهنگ کتابخوانی بیان داشت: دهداران و خیران در روستاهای تابعه سرخه نسبت به تجهیز کتابخانه ها و اهدای کتاب کمک های شایان و ارزشمندی را داشته اند که جای تقدیر دارد.

وی تصریح کرد: شهرستان سرخه نیازمند تأسیس کتابخانه ای دیگر در کنار کتابخانه موجود در بافت جدید شهر یعنی شهرک امام خمینی(ره) است که مردم ساکن در آن منطقه نیز بتوانند به راحتی و سهولت به کتاب و کتابخانه دسترسی داشته باشند.

رئیس کتابخانه های شهرستان سرخه خاطرنشان کرد: بر اساس اعلام  اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان خوشبختانه از رضایت کاملی نسبت به کتابداران و فعالیت فرهنگی کتابخانه های شهرستان سرخه وجود دارد و سرخه به نسبت جمعیت از عملکرد خوبی نسبت به دیگر شهرستان ها برخوردار است.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.