آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:31
شهرستان سرخه
علی محمد مؤیدی زاده مطرح کرد:
150میلیارد ریال تسهیلات برای 64 طرح تولیدی سرخه ثبت شده در سامانه بهین یاب اختصاص یافته است
فرماندار شهرستان سرخه گفت: 64 طرح کشاورزی تاکنون در سامانه بهین یاب به ثبت رسیده و در کارگروه استانی مصوب شده که از این تعداد 8 مورد تسهلات توسط بانک های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، علی محمد مویدی زاده در ششمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی شهرستان سرخه که به میزبانی سالن جلسات فرمانداری برگزار شد با اشاره به عملکرد این ستاد در شهرستان گفت:از 64 طرح کشاورزی ثبت شده در سامانه بهین یاب تا کنون هشت مورد تسهیلات به متقاضیان پرداخت شده است.

وی افزود: مبلغ کل تسهیلات مصوب شده کارگروه استانی برای این تعداد طرح 150 میلیارد ریال بوده که تا کنون تنها ده میلیارد ریال از این تسهیلات توسط سه بانک عامل به هشت متقاضی پرداخت گردیده است.

فرماندار شهرستان سرخه با اشاره به تسهیلات خط اعتباری مکانیزاسیون و یارانه ای مکانیزاسیون در بخش کشاورزی خاطر نشان کرد: ده مورد درخواست تسهیلات توسط متقاضیان به ارزش 13میلیارد ریال به ثبت رسیده که تاکنون 3میلیارد ریال در قالب شش طرح توسط بانک های عامل پرداخت شده است.

مؤیدی زاده با تشریح برنامه های این ستاد در راستای نیل به رونق تولید و گشایش اقتصادی در سطح شهرستان بیان داشت: دو طرح در بخش صنعت در قالب تسهیلات سرمایه در گردش در سامانه بهین یاب با میزان اعتبار 40 میلیارد ریال به ثبت رسیده که تمامی این اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است.

وی با ابراز اینکه چالش ها و مشکلات شهرستان در حوزه های شهری، روستای و بخش های مختلف احصاء و اولویت بندی شده است به لزوم احداث، تجهیز و راه اندازی پست ۶۳کیلو ولت برق شهرک صتعتی سرخه اشاره کرده و گفت: در راستای توسعه صنعت و رونق تولید در شهرستان احداث این پست از اولویت های اصلی است.

فرماندار شهرستان سرخه بهسازی محور تهران- مشهد در حوزه شهرستان سرخه؛ مرمت و ساماندهی مکان های تاریخی شهرستان، تامین آب شرب شهر سرخه، تامین آب ناحیه صنعتی لاسجرد، ارتقاء مسیر فیروزکوه- سرخه و تکمیل پروژه های نیمه تمام آموزشی شهرستان سرخه از دیگر چالش های اولویت بندی شده ستاد فرماندهی اقتصاد مقا متی شهرستان سرخه برشمرد.

مؤیدی زاده مشکل آب شرب سرخه  را یادآور شد و گفت: با پیگیری ها و اقدامات به عمل آمده، با تکمیل و تجهیز تصفیه خانه فعلی و همچنین احداث تصفیه خانه جدید شهرسرخه تا پایان سال جاری مشکل کیفیت آب شرب شهرسرخه در کوتاه مدت برطرف خواهد شد.

وی عنوان کرد: زمینی برای راه اندازی مرکز تحقیقات انرژی خورشیدی در شهرستان سرخه در‌کارگروه امور زیربنایی استان به تصویب رسیده که پس از اخذ مصوبات شورای برنامه ریزی استان در آینده این مرکز در مجاورت دانشکده ‌پیراپزشکی شهرستان سرخه احداث خواهد شد

امام جمعه سرخه حجت الاسلام فاطمی بصیر نیز در این جلسه با تبیین مبانی امر به معروف و نهی از منکر و فواید آن در زندگی گفت: حوزه امر به معروف و نهی از منکر بسیار فصیح و وسیع است که یک مصداق آن اتلاف منابع عمومی و حیاتی و شیوه غلط و نادرست این منابع و از بین بردن سرمایه های ارزشمند و منابع ملی  در جامعه است و شاخص مصرف انرژی در کشورما هشت برابر بیشتر از سایر کشورها پیشرفته است؛ که این امر مستلزم اصلاح الگوی مصرف است؛ که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.