آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:16
شهرستان سرخه
حجت الاسلام والمسلمین میرنیا:
عظمت و بزرگی حادثه کربلا جهانی است
کارشناس مذهبی گفت: عظمت و بزرگی حادثه کربلا جهانی است و از زمان حضرت آدم تا آخرالزمان بر این عظمت افزووه شده است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین میرنیا در مراسم سوگواری سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) و 72 تن از یاران با وفایش که با حضور مردم ولایتمدار و شهیدپرور سرخه در هیأت سیدالشهدا برگزار شد، اظهار داشت: یزید بعد از حادثه کربلا فهمید که اهل بیت عصمت و طهارت خونشان از خودشان خطرناک تر است.

وی افزود: خون امام حسین (ع) آنقدر عظمت دارد که عظمت و بزرگی حادثه کربلا به عالم ملکوت می رود و از اهل  زمین تا آسمان  به این بزرگی و جلال و جبروت پی برده اند و بر آنچه بر اباعبدالله الحسین (ع) گذشت اشک ماتم می ریزند.

این کارشناس مذهبی بیان داشت: عظمت و بزرگی حادثه کربلا جهانی است و از زمان حضرت آدم تا آخرالزمان  بر این عظمت افزووه شده است.

حجت الاسلام میرنیا با بیان علل متعددی که موجب عظمت یافتن حادثه کربلا شد، اظهار داشت: اولین دلیل این عظمت خواست و اراده و مشیت خداوند متعال است و به عبارتی خدا خواست که این حادثه بزرگ شود و جلالت پیدا کند.

وی بیان داشت: حضرت ابراهیم (ع) زن و فرزندش را در بیابان رها کرد و دستهای خود را رو به آسمان بلند کرد وگفت پروردگارا من به خاطر تو زن و بچه ام را به اینجا آوردم تفضلی کن و قلبهای مردم را به سمتت بیاور.

این استاد برحسته علوم حوزوی ادامه داد: خداوند دعای حضرت ابراهبم (ع) را مستجاب کرد و امروز می بینیم که هزاران هزار نفر هر روز بر گرد خانه کعبه می چرخند همان خانه ای که به دست حضرت ابراهیم بنا شد و این خواست خدا بود.

حجت الاسلام میرنیا بیان داشت: در آن زمان که امام حسین (ع) به دنیا آمد قنداقه ایشان را نزد پیامبر گرامی اسلام بردند و ایشان از خدا خواستند و فرمودند «این حسین من است»؛ قلب مردم را به سوی حسین (ع) بکشان و تنهایش مگذار.

وی اظهار داشت: زمین حرم امام حسین (ع) را بارها شخم زدند تا نامی از ایشان نماند؛ اما ارادت و عشق به آن حضرت هر روز بیش از قبل در دل جهانیان  و شیعیان ریشه دواند.

این کارشناس مذهبی افزود: هر سال منبرهای وعظ و خطابه در مدح و ثنای امام حسین (ع) پرشورتر و با عظمت تر از سال گذشته برگزار می شود و این اراده و خواست خداست که به این امر اختصاص یافته است.

حجت الاسلام میرنیا بیان داشت: خدا دهنده عزت و ذلت است و هر که را بخواهد عزیز و هر که را بخواهد ذلیل می کند و باید گفت این  اراده خدا بود که نام اباعبدالله الحسین بزرگ شود و حادثه کربلا جلال و شکوه یابد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.