آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:41
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
اربعین نماد استکبارستیزی و حق طلبی است
امام جمعه سرخه گفت: اربعین نماد استکبارستیزی، حق طلبی، حق محوری و طاغوت زدایی است.

به گزارش خبرنگارندای سرخه، حجت السلام والسملمین مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه که در حسینیه شهدای سرخه برگزار شد، اظهار داشت: حرکت عظیم اربعین که حرکتی خودجوش از چندین سال پیش است و هر سال بر اوج و رونق خود می افزاید.

وی افزود: اربعیننماد استکبارستیزی، حق طلبی، حق محوری و طاغوت زدایی است و عظیم ترین کنگره شیعی در عالم اسلام است.

امام جمعه شهرستان سرخه با بیان اینکه اربعین مایه انس و الفت مذاهب، ادیان، ملیت ها، اقوام و نحله های مختلف شده است، اظهار داشت: اربعین تحول فرهنگی، دینی و اعتقادی ایجاد کرده است که باید قدر آن را بیش از پیش بدانیم و از این فرصت استثنایی نهایت استفاده را داشته باشیم.

حجت الاسلام فاطمی بصیر در ادامه به مناسبت دیگری که با اربعین آغاز می شود به نام هفته بسیج اشاره کرد و گفت: فرهنگ بسیجی یک فرهنگ عمیق و ریشه دار است.

وی تصریح کرد: دولت، مجلس، قوه قضائیه، نیروهای مسلح و مهمتر از همه ملت ایران بسیجی هستند و به این امر همگی مفتخریم.

امام جمعه شهرستان سرخه بیان داشت: رهبری فرموده اند این فرهنگ بسیجی است که می تواند بر همه تحولات کشور فائق آید و حرکت رو به جلوی کشور را تأمین کند، فرهنگ بسیجی فرهنگ حریت و آزادگی است و بسیج و بسیجی یک فرهنگ است و این فرهنگ پیشتاز در همه عرصه های زندگی است.

حجت الاسلام فاطمی بصیر گفت: امروز چالش بزرگ ما در عرصه اقتصادی و رسالت بسیج این است که شعار سال را یعنی اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل را جامه عمل بپوشاند.

وی تصریح کرد: متأسفانه باید بگوییم شعار امسال مثل شعارها و نامگذاری های سال های گذشته فقط در خصوص آن برخورد شعاری می شود و گویا قرار نیست اقدام عملی صورت بگیرد؛ در حالی که علاج همه تهدیدهای ما در مجموعه اقتصاد مقاومتی و مقاومت اقتصادی تعبیه و گنجانده شده است.

امام جمعه شهرستان سرخه گفت: رهبر معظم انقلاب فرموده اند اگر ما از بن دندان به این شعار و معجزه باور داشته باشیم دیگر تهدیدات در ما اثر نمی گذارد.

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.