آخرین اخبار

شنبه, 2018/03/17 - 23:48
با شهدا
.
سالگرد سلاله حضرت زهرا (س) جانباز شهید سید حیدر سیادت گرامی باد
سالگرد سلاله حضرت زهرا (س) جانباز شهید سید حیدر سیادت گرامی باد

 

به نام خدای شهیدان

 

آبانماه سال 1332 در خانواده سید حسین سیادت  فرزندی پای به این جهان نهاد که او را سیدر حیدر نامیدند و حدود سه سال بعد نیز فرزند دیگر این خانواده به نام سید ابراهیم چشم به جهان گشود تا در کنار برادر همواره یار و غمخوار یکدیگر باشند . این دو برادر که قبل از انقلاب به همراه پدر و مادرشان در تهران زندگی می کردند با شرکت در جلسات دینی خود را برای مبارزه با رژیم پهلوی آماده نموده و در تظاهرات و راهپیمایی های ضد رژیم شرکت نمودند . پس از انقلاب به سرخه بازگشته و برای کسب روزی حلال کارگاه جوشکاری  دایر نمودند . با شروع جنگ تحمیلی این دو برادر  و پدر بزرگوارشان به سوی جبهه های جنگ شتافتند معمولا حداقل یکی از این سه مرد خدایی در جبهه حضور داشتند و گاهی هم دو نفر باهم .

شهید سید حیدر سیادت (نفر دوم ایستاده از سمت چپ ) در کنار شهید محمد باقر فخری  (نفر اول ایستاده از سمت چپ) و شهید حسین سنگسری (نفر وسط نشسته )

سید حیدر بعد از حضور چند باره در جبهه های نبرد در آخرین روز سال 65 در منطقه عملیاتی کربلای پنج بر اثر موج انفجار و اصابت ترکش به سر مجروح گردید . سید ابراهیم مدتی را در کنار برادر ماند اما روح بزرگش همواره در جبهه بود تا اینکه در پاییز 66 بعد از بهبودی نسبی برادر عازم جبهه  شده و در تاریخ دهم آذر ماه در ارتفاعات ماووت به شهادت رسید و غم  بی برادری نیز بر درد مجروحیت سید حیدراضافه گردید . سید حیدر سالها  مشکلات مجروحیت را تحمل کرد تا اینکه غروب  اولین روزهای شهریور  73 بار دیگر حالش نامساعد و به درمانگاه سرخه منتقل شد . وقتی به درمانگاه رسیدم دیدم سید ما حال خوشی ندارد و فقط فریاد می زند " الصلاه عمود الدین " هیچ حرف دیگری نمی زد تنها فریادش همین بود صحنه ای فراموش نشدنی در درمانگاه بوجود آمده بود .  با توصیه پزشک دو عدد  آمپول والیوم 10 تهیه و به ایشان تزریق شد و بعد از تزریق مقداری آرام شد و با  آمبولانس به سمنان و سپس به بیمارستان ساسان تهران منتقل گردید چند روزی را در بیمارستان ساسان بستری بود و در حالیکه برای هیچکس باورکردنی نبود سید عزیز ما در روز 15 شهریور 73 بعد از سالها تحمل رنج و مشقت به دیدار برادر شهیدش در کنار حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) شتافت . اینک فرازهایی از وصیتنامه این شهید را تقدیم می نمایم :

برادران روی اصول دین خیلی کار کنید ، می خواهم بگویم به مرحله یقین برسید ، یعنی باورتان بیاید که مردن اول زندگی است  برادران و خواهران از روایت اهلبیت و راهنمایی انبیاو اولیا و اوصیا و از سنت و آداب ایشان استفاده ببرید و هر چه در توان دارید به عمل درآورید تا اینکه فردا شفاعتشان شامل حال ما باشد ،  انشا الله  با عمل خویش نشان بدهید که بنده خالص خدا هستید. برادران و خواهران ، اگر قرار باشد ما در صحنه نباشیم ، چه کسی میخواهد دین خدا و آئین پاک محمد (ص) را یاری کند . ما باید زمینه سازی کنیم که آقا امام زمان حضرت مهدی  بیاید و ما یقین داریم که ایشان می آیند . پیروان آن حضرت که در آن زمان هستند سلام ما را به ایشان برسانند . "

جهت شادی روح این شهید عزیز ، برادر شهیدش ، پدر متقی و مجاهدش و مادر صبورش صلوات .

شرمنده شهدا

اسمعیل ادهم

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.