آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:33
شهرستان سرخه
مدرس حوزه علمیه قم:
نهضت زنان فاطمی سرشت تا انقلاب مهدی ادامه دارد
مدرس حوزه علمیه قم گفت: نهضت زنان فاطمی سرشت و زینب گونه در راه حفظ و اعتلای اسلام، دین و قرآن تا انقلاب جهانی حضرت بقیه الله الاعظم همچنان ادامه دارد و هرگز قطع نمی شود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، عذرا انصاری در ششمین همایش رهروان زینبی که با حضور بانوان طلبه در حسینیه شهدای سرخه به همت حوزه علمیه نجمیه این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: مدال افتخار ما تشیع است که بر سینه ماست و تاج عزت وسربلندی ما نیز عزاداری بر سید و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین (ع) است.

وی مطلع سخنان خود را با پرداختن به راه های رسیدن به خوشبختی، خیر و نیکی و جاودانگی از دیدگاه علمای اخلاق و حکما و فرهیختگان آغاز کرد و با پرداختن دیدگاه های متفاوتی که در دیگر مکاتب در خصوص خوشبختی وجود دارد، بیان داشت: یکی از مکاتب بسیار وحشتناک مکتب اخلاقی نیچه آلمانی است که معتقد است راه رسدن به خوشبختی قدرت و اقتدار است و لازمه اش چپاولگری و کشت و کشتار است یعنی دستیابی به خوشبختی حتی به قیمت جان دیگران و له کردن نیکی و تقوا و فضیلت.

این مدرس برجسته  علم اخلاق اظهار داشت: مکتب اخلاقی شرقی که تا حدودی به اسلام نزدیک است می گوید اگر رفاه، امنیت و آسایش می خواهی باید دیگران را نیز اب خود شریک کنی.

انصاری افزود: اما در مکتب وحیانی اسلام با الگوگیری و گوش سپردن به کلام معصومین(ع) و قرآن بر این اعتقاد است که راه رسیدن به خوشبنتی وابسته به مال و عشیره و طایفه و سرو صدا و قصر و کاخ نیست بلکه تنها راهش افزایش علم، دانش و آگاهی و زیادی حلم و صبر است .

وی بیان داشت: راه دیگر رسیدن به خوشبختی که اصلی ترین و مهمترین آن نیز می باشد عبودیت و بندگی خداست و اینکه اگر انسان مرتکب خطا و اشتباه شد توبه و استغفار به درگاه خداوند کند.

مدرس حوزه علمیه قم گفت: عبادت و بندگی خداوند خیرش فقط و فقط به خود فرد می رسد و البته جامعه را نیز به سمت صلاح و نیکی گرایش می دهد و در صورتی که فردی راه معصیت و نافرمانی از دستورات الهی را پیشه کند مسلما تنها ضررش ابتدا دامن فرد و سپس جامعه، تاریخ و نسلهای بعدی را می گیرد.

انصاری افزود: انسانها برای دستیابی به خوشبختی به دو گروه تقسیم می شوند گروه اول اگر مرتکب خلاف شوند استغفار می کنند و گروه دیگر نیز گوی سبقت را در انجام کارهای خیر از یکدیگر می ربایند؛ چرا که می دانند این جهان میدان مسابقه است و فرصت ها نیز کم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به جایگاه زن در قرآن و اسلام اشاره کرد و اظهار داشت: زن شخصیتی نورانی در قرآن دارد و بر این اساس زنان آیات الهی بر روی زمین هستند که از ابتدای خلقت تا کنون کم نبوده اند زنانی که سرآمد دیگر بانوان زمان خویش شده اند همچون هاجر، آسیه، سرور بانوان عالم فاطمه زهرا (س) و حضرت زینب(س).

مدرس حوزه علمیه قم بیان داشت: اولین شهیده اسلام فاطمه طاهره است تا این بانوی مکرم در قید حیات بود حضرت علی(ع) با مخالفان ولایت بیعت نکرد؛ فاطمه زهرا(س) پشتوانه حکومت علی(ع) بود و در راه پاسداری از ارزشها هماره ایستادگی کرد و سرانجام در این راه به شهادت رسید.

انصاری گفت: نهضت زنان فاطمی سرشت و زینب گونه در راه حفظ و اعتلای اسلام، دین و قرآن تا انقلاب جهانی حضرت بقیه الله الاعظم همچنان ادامه دارد و هرگز قطع نمی شود.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.