آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:35
شهرستان سرخه
در راه حسین (ع)
پیاده روی جاماندگان از قافله کاروان اربعین حسینی از سرخه تا بارگاه امامزادگان سید رضا (ع) و سید علی اکبر(ع) لاسجرد + عکس
همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی، جمع زیادی از عزاداران حسینی در سرخه پای پیاده خود را به حرم امامزادگان سید رضا (ع) و سید علی اکبر(ع) در لاسجرد رساندند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، سنت حسنه پیاده روی نجف تا کربلا به شوق زیارت حرم امام حسین(ع) در آستانه اربعین حسینی در سال‌های اخیر، سیل مشتاقان و شیعیان حضرتش را از سراسر دنیا به سوی کربلای معلی سوق می‌دهد.

اما همگان به یکسان از این توفیق بهره‌مند نمی‌شوند، بسیاری از مشتاقان و عاشقان اباعبداله(ع) که توفیق زیارت و حضور در بزرگترین مانور اقتدار شیعه نصیبشان نشده، در سرخه، پای پیاده به زیارت امازادگان سید رضا(ع) و سید علی اکبر(ع) در روستای لاسجرد شتافتند.

از ساعت 7:30 صبح روز(یکشنبه) مردم شهر سرخه همزمان با فرا رسیدن اربعین حسینی، از میدان آزادی پیاده روی خود را آغاز کردند؛ با وجود اینکه هوا بسیار سرد بود اما سرما نیز مانع از حضور مردم در این پیاده روی عظیم نشد و لحظه به لحظه بر تعداد راهپیمایان افزوده می‌شد.

مردم سرخه با حضور خود در این پیاده روی بار دیگر ارادات و  عشق و علاقه خود را به امام حسین(ع) نشان دادند.

در طول این مسیر 17 کیلومتری هیئات، مساجد و سازمان‌های مختلف موکب‌هایی را برای پذیرایی از عزاداران برپا کرده و از عزاداران حسینی  پذیرایی می‌کردند.

حضور همه اقشار مردم به‌خصوص افراد سالخورده، کودکان همراه با والدین خود که نیز در این پیاده روی شرکت کرده بودند چشمگیر بود.

جمع پیاده روی جاماندگان اربعین حسینی  بار دیگر وحدت و یکپارچگی و ولایت مداری مردم سرخه را اثبات کرد.

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.