آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:11
شهرستان سرخه
ندای سرخه گزارش می دهد؛
خاطرات اولین بانوی پیشکسوت بسیج در سرخه / خانه ما پایگاه فعالیت های انقلابی جوانان بود
یک بانوی پیشکسوت بسیج در سرخه در گفت و گو با ندای سرخه گفت: خانه ما پایگاهی برای فعالیت های انقلابی جوانان سرخه بود و امروز از این بابت بسیار خوشحال بودم و هنوز هم خدا را شکر می کنم.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، به مناسبت آغاز هفته بسیج با یک بانوی پیشکسوت بسیجی شهرستان سرخه  گفت و گویی مفصل ترتیب داده شده است؛ که شرح آن در ذیل آمده است؛

*لطفاً خودتان را معرفي بفرماييد؟

فائض هستم؛ یکی از اولین بانوانی که در سرخه به عضویت بسیج در آمدم و فعالیت خود را در زمینه های مختلف آغاز کردم و به دستور امام خمینی(ره) لبیک گفته و در راه رضای خدا شروع به فعالیت در پایگاه های بسیجی که در آن زمان فعال بود، کردم.

*چطور با بسیج آشنا شدید؟

نحوه آشنایی من با بسیج اینگونه بود که در زمان قبل از انقلاب البته با توجه به کوچک بودن شهر به لحاظ جغرافیایی و خطراتی که جامعه زنان را تهدید می کرد؛ بنابراین زنان امکان فعالیت آشکار و آنچنانی را نداشتند؛ اما با اینحال تا آنجا که مقدور بود در کنار دیگر بانوان انقلابی شهرم در تظاهرات حضور داشتم و خانه ما در حقیقت به پایگاهی برای فعالیت های انقلابی جوانان آشنا و دوست و همسایه مبدل شده بود که کتابها و اعلامیه ها و نوارهایی از سخنان امام خمینی(ره) را نگهداری می کردیم و امروز از این بابت بسیار خوشحال بودم و هنوز هم خدا را شکر می کنم.

خوشبختانه به لطف خدا انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید و تلاش های انقلابیون به ثمر نشست و بعد از آن با فرمان امام خمینی (ره) شجره طیبه بسیج در کشور شکل گرفت و در سرخه نیز همچون دیگر شهرها  پایگاه های مقاومت بسیج راه اندازی شد و بنده نیز جزء اولین بانوانی هستم که در همان ابتدای شکل گیری مفتخر به عضویت در بسیج شدم و از آن زمان تا کنون پا به رکاب مشغول خدمتگذاری به بسیج و بسیجیان هستم و از هیچ تلاشی در این راه فروگذار نخواهم کرد.

*کمی از فعالیت های خود در زمان جنگ و دوران هشت سال دفاع مقدس بگویید؟

متأسفانه با آغاز جنگ تحمیلی دشمنان علیه ملت ایران من و خانواده ام نیز درگیر این جنگ شدیم و فعالیت خود را برای خدمت به رزمندگان در پشت جبهه همراه با دیگر بانوان شهرستان سرخه در پایگاه ها و مساجد با پخت نان، دوختن سفره، بافت لباس های گرم همچون کلاه و لباس، جمع آوری کمک های نقدی و غیرنقدی و کارهایی دیگر از این قبیل آغاز کردم.

*از فعالیت های خود در بسیج بگویید؟

عمده فعالیت های بنده در بسیج خدمت در ستاد نماز جمعه، هیأت سیدالشهدا، مهدیه، مسئول هیئت حضرت زینب(س) و مسئولیت سه هیأت را در سرخه برعهده دارم و در کلاسهای رابطین بهداشت درمانگاه جهت آموزش شرکت کرده  و به بقیه بانوان بسیجی آموزش می دهم و یکی دیگر از کارهایی که با دیگر بانوان بسیجی در حال حاضر انجام می دهیم خدمت به مدافعان حرم اهل بیت(ع) است و همان کارهایی که در روزهای جنگ انجام می دادیم را امروز برای این رزمندگان انجام می دهیم.

*تأثیر فعالیت هایی که در بسیج داشته اید را در خانواده خود چطور ارزیابی می کنید؟

بدون شک این فعالیت ها و برنامه های بسیج نه تنها در خودم بلکه در اعضای خانواده ام نیز اثرگذار بوده و آنان نیز همراه و همگام با بنده در این فعالیت ها مشارکت فعال دارند و باید بگویم که با وجود همه این فعالیت ها چه قبل از پیروزی انقلاب و چه بعد از آن در دوران دفاع مقدس تا کنون هیچ خللی در زندگی خانوادگی ام و انجام مسئولیتم به عنوان یک مادر و همسر ایجاد نشده است.

* چه توصیه ای به جوانان دارید؟

به عنوان یک مادر به جوانان و نوجوانان امروز توصیه ام این است که حضوری فعال در نمازهای جمعه داشته باشند و پیرو راه امام خمینی(ره) و ولایت فقیه، نائب امام زمان (عج) باشند تا پرچم اسلام و عدالت به دست مهدی صاحب الزمان(عج) برسد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.