آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:36
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
برابر تهديدات دشمنان با سلاح اقتصاد مقاومتي ايستادگي كنيم
امام جمعه سرخه با بيان اينكه امروز چالش بزرگ ما در عرصه اقتصادی است، گفت: با اقتصاد مقاومتي مي توان برابر انواع و اقسام تهديدات دشمنان ايستادگي كرد.

به گزارش خبرنگار نداي سرخه، حجت الاسلام والمسلمين مصطفي فاطمي بصير در جمع مردم سرخه در حسينيه شهداي اين شهرستان با تأكيد بر اينكه علاج همه تهدیدهای ما در مجموعه اقتصاد مقاومتی و مقاومت اقتصادی تعبیه و گنجانده شده است، اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در يكي از سخنراني هاي خود در خصوص اقتصاد مقاومتي فرموده اند«در مورد اقتصاد مقاومتی، خوشبختانه در کشور همزبانی هست، [امّا] مشکل ما در همدلی است.»
وي افزود: رهبر معظم انقلاب فرموده اند «مسئله اقتصاد مسئله اصلی است و ما باید با همه توان، با همه ظرفیّت موضوع اقتصاد مقاومتی را در داخل دنبال کنیم.»
امام جمعه سرخه با بيان اينكه امروز چالش بزرگ ما در عرصه اقتصادی است، گفت: با اقتصاد مقاومتي مي توان برابر انواع و اقسام تهديدات دشمنان ايستادگي كرد.
وي بيان داشت:‌ رهبر معظم انقلاب فرموده اند« اگر ما از بن دندان به این شعار و معجزه باور داشته باشیم دیگر تهدیدات در ما اثر نمی گذارد».
حجت الاسلام والمسلمين فاطمي بصير تأكيد كرد:‌ ما مسلمانيم؛ اما جاي بسي تأسف و نگراني است كه پرمصرف و مُسرف‌ترين مردم جهان هستيم.
وي بيان داشت: اسراف ما ايرانيان در همه جا و مكان به چشم مي آيد و بايد گفت متأسفانه گرايش به سمت تجمل گرايي و تشريفات طلبي بسيار زياد شده است كه اين خود دليلي مهم بر اسراف گرايي است.
امام جمعه سرخه بيان داشت: متأسفانه يكي از منكرات مهم اجتماعي و اقتصادي در كشور ما ضايعات نان است كه مي بينيم ضايعات نان ما در كشور برابر است با مقدار گندمي كه به كشور وارد مي شود.
حجت الاسلام والمسلمين فاطمي بصير اظهار داشت: ايران كشوري كم آب است و همه ما اين را مي دانيم و مي بينيم كه بارندگي در كشور بسيار كم است و اين در حالي است كه مصرف سرانه آب دنيا براي هر فرد 580 متر مكعب در سال است و اما براي هر ايراني بر اساس گزارش هاي اعلام شده يك هزار و 300 مترمكعب است.
وي افزود: ما ايرانيان دچار سوء تغذيه هستيم؛ چرا كه چهار برابر مردم دنيا نوشابه،‌ دو برابر نمك، شش برابر مصرف سرانه شكر و سه برابر دنيا دارو مصرف مي كنيم.
امام جمعه سرخه گفت: ‌طول عمر ما ايرانيان 20 درصد كمتر از ميانگين جهاني است و 40 درصد مرگ و ميرها در ايران به دليل سوء تغذيه اعلام شده است.
حجت الاسلام والمسلمين فاطمي بصير عنوان كرد: مصرف سوخت در ايران اينگونه است كه هر 10 سال بر ميزان سوخت دو برابر افزوده مي شود؛ اما در كشورهاي اروپايي هر 50 سال مصرف سوختشان دو برابر اضافه مي شود.
وي افزود: ما شش برابر دنيا بنزين مصرف مي كنيم و توليد زباله هر ايراني 700 گرم در روز و مكالمه تلفن هر ايراني 40 دقيقه در روز است اين در حالي است كه ميزان مكالمات تلفن در جهان به دقيقه 10 است.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.