آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 14:07
شهرستان سرخه
گفت و گو با يك بسيجي؛
خدمت بي منت مهمترين شاخصه بسيجيان است
يكي از بسيجيان فعال در سرخه گفت:‌ مهمترين شاخصه بسيجيان خدمت بي منت به خلق و رفع مشكلاتشان براي جلب رضايت خداوند است.

به گزارش نداي سرخه، به مناسبت آغاز هفته بسيج با يكي از فعالان اين قشر گفت و گويي ترتيب داديم كه شرح آن در ذيل آمده است؛
*خودتان را معرفي كنيد و بفرماييد از چه زماني فعاليت در بسيج را آغاز كرديد؟
طيبه چتري هستم؛ از سال 85 به عضويت بسيج در آمدم و به عشق فعاليت در بسيج در تمامي برنامه‌هايي كه پايگاه هاي مختلف بسيج خواهران در سرخه از جمله حوزه كوثر، پايگاه حضرت زينب(س) و آسيه(س) برگزار مي كنند، شركت مي كنند و از اين بابت بسيار خرسندم.
*بسيج و بسيجي را چگونه معنا مي كنيد؟
لازمه فعاليت در بسيج اخلاص و ايثار است؛ ما به تأسي از بسيجيان مخلصي كه در سالهاي دوران دفاع مقدس جانانه ايثار كردند و به تأسي از شهدا تلاشمان اين است كه راه آنها را ادامه دهيم.
بسيج كلمه اي مقدس است كه بصيرت و آگاهي و ايستادگي و مقاومت را مي توان در آن آموخت و مهمتر از همه اينها خدمت به خلق براي جلب رضايت خداست كه سرلوحه تمام بسيجيان است.
*اثر بسيج را در جامعه چگونه مي بينيد؟
بدون شك بسيج اثرگذاري بسياري در جامعه داشته است و چرا كه بسيج و بسيجي در همه عرصه ها و ميدان ها حضور فعال دارد در محروميت زدايي با برپايي اردوهاي جهادي، در اردوهاي راهيان نور به منظور تداوم و ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و در ديگر برنامه هاي معرفتي و بصيرتي همواره در صحنه بوده است و نقش بصيرت بخشي و آگاهي بخشي خود را در مواقع حساس و بحراني بسيار خوب به منصه ظهور و بروز رسانده است.
*شما در بسيج به انجام چه فعاليت هايي مشغول هستيد؟
بسيجي از آنجا كه بدنبال پست و مقام نيست و اين را بزرگترها و پيشكسوتان بسيجي به ما آموخته اند كه هدف خدمت گذاري در راه انقلاب و اسلام است و اينكه نگذاريم خون شهيدان را دشمنان ما پايمال كنند؛‌به همين دليل بسيجي هر كاري كه به او واگذار شود را بي منت انجام مي دهد و من نيز بر اساس همين تربيت بسيجي، در اغلب كارهاي بسيج مشاركت دارم ولي بيشتر فعاليت من در امور فرهنگي بسيج است و همواره تلاشم اين بوده است كه بتوانم بهترين خدمت را ارائه دهم.
كلام آخر؛
همه ما بايد با مطالعه وصيت نامه شهدا كه تمام تأكيدشان بر حفظ حجاب بود را به عنوان يك بانوي مسلمان و ايراني به خوبي عمل كنيم و پيرو محض ولايت فقيه باشيم تا با انجام رسالتمان دل امام زمانمان را از خود شاد كنيم.
حفظ حجاب و عفاف در جامعه رسالتي مهم براي زنان و دختران است و تك تك ما بايد اين مهم را در جامعه ترويج و گسترش دهيم.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.