آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:13
شهرستان سرخه
حجت الاسلام و المسلمین فاطمی بصیرعنوان کرد:
امروز در جامعه امر به معروف و نهی از منکر مغفول و مجهور واقع شده است
جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سرخه با حضور حجت الاسلام والمسلمین فاطمی بصیر امام جمعه سرخه، جمعی از مسئولین شهرستان و اعضای ستاد نماز جمعه در محل ستاد نماز جمعه شهرستان سرخه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر در جلسه امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سرخه اظهار کرد: بارها در مورد عظمت امر به معروف و نهی از منکر این فریضه الهی سیاسی اجتماعی و فرهنگی نکاتی در جلسات بیان شد است؛  شاید یکی از جامع ترین و کامل ترین احادیث در مورد عظمت این دو فریضه ای که متاسفانه در جامعه ما مغفول و مهجور واقع شده ، روایت امام باقر (ع) باشد که فرمودند «راه پیامبران است، شیوه پاکان و صالحان است، فریضه بزرگی که تمام واجبات دینی رهین بزرگداشت این فریضه است».

رئیس ستاد امر به معروف و نهی از منکر شهرستان سرخه عنوان کرد: امر به معروف و نهی از منکر اگر در جامعه محقق شود حق مظلوم از ظالم گرفته می شود ، حقوق مظلوم استیفا می شود، امور سر و سامان پیدا می کند، نظم و انتظام در جامعه حاکم می شود، از دشمنان انتقام گرفته می شود، این نشان دهنده عظمت و بزرگی این فریضه است.

فاطمی بصیر با یادآوری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیان داشت: مسئولان باید در مورد مصرف گرایی بسیار وحشتناکی که در جامعه رواج پیدا کرده، تجمل گرایی، رفاه طلبی هایی  که  منکر محسوب می شوند مردم را امر و نهی نمایند و با هدایت و برنامه ریزی و با آموزشهای صحیح و بهنگام مردم را از آسیبهایی که در آینده خود را نشان خواهند داد، آگاه نمایند؛ منکر تنها شامل مسائل  فقهی نمی شود؛ بلکه منکر حوزه های  فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی را نیز در برمی گیرد؛ که باید از خود (مسئولین)سؤال کنیم دراین زمینه چه کرده ایم؟ چه برنامه ریزی انجام داده ایم؟ به چه راهکاری رسیده ایم؟

وی افزود:  اگر فریضه امر به معروف و نهی از منکر در جامعه احیا شود به طبع دیگر فرائض مثل نماز، عفاف،  حجاب و قناعت نیز در جامعه نهادینه و مستقر خواهد شد.

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.