آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:26
شهرستان سرخه
معاون اجرایی سپاه استان سمنان:
بصیرت سیاسی برابر جنگ نرم دشمنان در جامعه افزایش یابد
معاون اجرایی سپاه استان سمنان با تأکید بر اینکه ملت ایران هوشیاری خود را مقابل نفوذ دشمنان حفظ کنند، گفت: باید بصیرت سیاسی برابر جنگ نرم دشمنان در جامعه افزایش یابد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، علی خالقیان در یادواره شهدا که با حضور خانواده شهدا و فرماندهان پایگاه ها و بسیجیان درهیأت سیدالشهدا برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا و تبریک به مناسبت هفته بسیج اظهار داشت: شعار هفته بسیج انقلابی گری و خدمتگزاری است.

وی با تأکید بر اینکه همه ما شاخصه های انقلابی گری را باید در عمل اجرایی کنیم، افزود: یادواره شهدا برکات و  خیراتی دارد و از جمله مهمترین برکات آن بیمه کردن کشور برابر حوادث و مشکلات مختلف است.

معاون اجرایی سپاه استان سمنان با بیان اینکه شهدا نیازی به برگزاری یادواره ها ندارند، تأکید کرد: این ما هستیم که نیاز به برگزاری این چنین یادواره هایی داریم که تلنگری شود برایمان که یادمان نرود آنها را که تکثیر خورشید ولایت کردند بدون اینکه دلبستگی به دنیا و نفسیات داشته باشند؛ همان چیزی که بشر امروز گرفتار آن شده است.

خالقیان با اشاره به اینکه شهدا در این محفل حضور دارند و زنده و ناظر هستند و با تقدیر از همه آنها که در برپایی این یادواره نقش داشته اند، بیان داشت: میزبان اصلی یادواره های شهدا، خود شهدا هستند.

وی تأکید کرد: باید واقعیات جنگ و هشت سال دفاع مقدس، صفات و ویژگی های شهدا، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران در راه اسلام برای نسل امروز بیان شود؛ نسل دهه 70 و 80 که جنگ را ندیده اند و مورد آماج حملات دشمن و طوفان تبلیغات دشمن قرار گرفته اند.

معاون اجرایی سپاه استان سمنان با تأکید بر اینکه باید فرزندان خود را با شهدا رفیق کنیم و نگذاریم از اصول انقلاب عقب نشینی کنند، گفت: فرزندان ما امروز در گوشی های همراه  خود و اینترنت به دنبال دوستان مجازی هستند؛ حال آنکه اگر آموزه های دفاع مقدس به آنها منتقل شود؛ آنها در می یابند که دوستان حقیقی آنها همان جوانان و نوجوانانی هستند که سالها قبل پوزه دشمنان را به خاک مالیدند و پای اصول و ارزشهای انقلاب ایستادند.

خالقیان اظهار داشت: دشمنان تا بن دندان مسلح با حمایت از صدام جنگ را به راه انداختند و از طرفی در کشور نیز نفوذ کرده بودند و می خواستند با این نفوذ و جنگ تحمیلی، انقلاب را سرنگون کنند؛ اما به حول و قوه الهی تمام معادلات سیاسی و نظامی بلوک غرب و شرق در هم ریخته شد؛ چرا که مردم ما پای ولایت استادند و جانشان را تقدیم نظام و انقلاب کردند.

وی به راهپیمایی میلیونی مردم در اربعین حسینی اشاره کرد و گفت: امام حسین(ع) و خانواده ایشان با خدا معامله کردند و هرگز با یزید شراب خوار بیعت نکرد و زیر بار ظلم، فساد و بی بندوباری نرفت و برای احیای امر به معروف و نهی از منکر قیام کرد.

معاون اجرایی سپاه استان سمنان گفت: وظیفه مسئولان همچون شهدا این است که ادامه دهنده راه امام حسین (ع) باشند که این مهمترین عامل بازدارندگی از سرنگونی یک انقلاب است.

خالقیان با بیان اینکه دشمنان از جنگ سخت علیه ملت ایران به نتیجه نرسیدند و شکست مفتضحانه ای خوردند، تصریح کرد: فتنه 88را همیندشمنان برای براندازی نظام ایجاد کردند اما ملت بصیر و فهیم ایران با لبیک بر حسین و ولایت حماسه 9 دی را خلق کردند و مثلث شوم آمریکا، انگلیس و اسرائیل را که امید داشتند انقلاب با ایجاد با ناامنی و آشوب ساقط شود، در هم شکستند و با تدابیر رهبری و عنایت شهدا انقلاب حفظ شد.

وی اظهار داشت: امروز دشمنان به این نتیجه رسیده اند که اگر بخواهند انقلاب اسلامی را سرنگون کنند و یک تمدن را از بین ببرند باید بنیان خانواده، نظام آموزشی و الگوها و اسوه ها را تغییر دهند و ما نباید بگذاریم که آنها به اهداف خود دست یابند.

معاون اجرایی سپاه استان سمنان گفت: امروز باید از عاشورا درس عبرت بگیریم و بیدار باشیم و با گوش به فرمان بودن ولایت بصیرت سیاسی خود را افزایش دهیم و امر به معروف و نهی از منکر را در جامعه احیا کنیم.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.