آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:25
شهرستان سرخه
سرهنگ سلامی عنوان کرد:
بسیج مدافع و بیمه کننده دستاوردهای انقلاب اسلامی است
پایگاه بسیج طلاب نجمیه خاتون شهرستان سرخه نشستی را با حضور مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان به مناسبت هفته بسیج در حوزه علمیه خواهران برگزار کرد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، سرهنگ محمد حسن سلامی مدیر کل حفظ آثارو نشر ارزشهای  دفاع مقدس استان سمنان ضمن عرض تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر اکرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبی (ع) در نشستی که در حوزه خواهران نجمیه خاتون شهرستان سرخه برگزار شد اظهار کرد: مقام معظم رهبری می فرماید« مردم و خواص باید با بصیرت باشند تا به انحراف نروند»

وی افزود: هفته بسیج به دستور امام خمینی (ره) در سال 1358 تأسیس شد و بسیج با توجه به دور اندیشی امام در مقاطع مختلف نقشهای بسیار داشته است؛ و در اوایل انقلاب و در جهت امنیت و پاسداری از انقلاب نقش بسیار مؤثری ایفا کرده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای  دفاع مقدس استان سمنان گفت: درابتدای انقلاب بسیج با محوریت مسجد برای انجام کارهای متنوع در عرصه های اجتماعی، فرهنگی و امنیتی با تمام ظرفیت و توان و با کارکردهای عظیم  برای انجام امور ساماندهی شد.

سلامی با یادآوری 8 سال دفاع مقدس، بیان داشت: در دفاع مقدس که با دشمن تا به دندان مسلح رو برو شدیم؛ جوانان در راه خدا و برای رضای خدا با قوه ایمان، بصیرت و آگاهی گوش به فرمان امام (ره) و پشت سرش به جهاد پرداختند تا به پیروزی رسیدیم؛ و حال این پیروزی، امنیت و آسایش امروز را مدیون خون شهدا هستیم.

وی عنوان کرد: هر جا بسیج بود و هست حماسه موج می زند؛ معنویت، بصیرت، شجاعت و روحیه حماسی از شاخصه های بارز بسیج و بسیجی است و در تمام مقاطع با استفاده از ظرفیت و پتانسیل بیسج مشکلات پیش رو حل و فصل شده است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای  دفاع مقدس استان سمنان در ادامه تصریح کرد: جنگ با دشمن سخت تر از گذشته همچنان ادامه دارد و بسیج با تمام قوا به فعالیت خود در دفاع از انقلاب و حفظ ارزشها و اعتقادات و آرمانهای جمهوری اسلامی ادامه خواهد داد؛ و این جهاد، جهاد در راه خدا و بسیار مقدس است.

سلامی به بحث آسیبهای شبکه های مجازی پرداخت و گفت: دشمن با نفوذ از راه شبکه های مجازی ارزشها و سبک زندگی اصیل اسلامی و ایرانی و کم رنگ کردن آموزهای دینی را نشانه گرفته است که بسیار خطرناک است؛ و باید در این زمینه با بصیرت و آگاهی و هوشمندانه برخورد کرد.

وی همچنین ابراز داشت: در بحث جنگ نرم 160 شبکه فارسی زبان با هدف قرار دادن ارزشها و آرمانهای مقدس جمهوری اسلامی ایران  بر علیه انقلاب اسلامی توطئه و فعالیت می کنند که نباید از  این خطر غافل شد.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای  دفاع مقدس استان سمنان، شهرستان سرخه را از گذشته مایه فخر و مباهات استان برشمرد و گفت: شهرستان سرخه از قدیم ایام در تربیت فرزندان شجاع ، با بصیرت، یکتاز و پارکاب در دفاع از انقلاب و شور و حال حماسی در استان به نام بوده است و در اعزام به جبهه و همچنین برگزاری نماز جمعه در ابتدای انقلاب در استان جزء اولین ها بود و تعداد شهدایی زیادی را تقدیم اسلام کرده است و این شهرستان از افتخارات استان است که باید این ویژگهای ذکر شده، حفظ شود؛ و تلاش براین باشد که ایمان، اخلاق و بصیرت در جامعه از بین نرود.

سلامی در ادمه اذعان کرد: قوی شدن آموزهای دینی در خانواده باعث می شود تا جامعه قوی داشته باشیم؛ اگر آموزه های دینی کمرگ و کم اثر شوند و یا از آن غفلت شود در جامعه نیز شاهد کمرنگ شدن آموزهای دینی خواهیم بود و دستاوردهای انقلاب از بین خواهد رفت.

وی جوانان را خطاب قرار داد و تأکید کرد: جوانان امروز باید پای خود را جای پای شهدا گذاشته و با قدرت و اقتدار و با صلاح اخلاق و بصیرت به پاسداری از دین مبین اسلام برخیزند.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای دفاع مقدس استان سمنان بیان داشت: باید با جوانان ارتباط مؤثر برقرار کرد و از ظرفیت، پتانسیل و نیروی جوانان در راستای اهداف و آرمانهای انقلاب اسلامی بهره برد؛ باید ارتباط گیری با جوانان حفظ شده و در عرصه های مختلف از توان نیروی جوان استفاده کرد.

سلامی گفت: جوانان باید انقلابی باشند و در راستای اهداف انقلاب گام بردارند تا بتوان در آینده مسئولیت های و پستهای مختلف  را به آنان محول کرد؛ زیرا یک مسئول انقلابی حافظ و پاسدار آرمانها و ارزشهای انقلاب خواهد بود؛ بنابراین باید هدفمان در وحله اول  تربیت جوانان انقلابی باشد.

وی افزود: بنابر تأکید مقام معظم رهبری اولین ویژگی و شاخصه یک مسئول در جامعه اسلامی انقلابی بودن است.

مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزشهای  دفاع مقدس استان سمنان تأکید کرد: شعارها و پیامهای انقلاب باید زنده بماند؛ باید از این شعارها و ارزشها و اعتقادات تا پای جان حراست و دفاع کرد؛ زیرا در راه این امنیت و آسایش و انقلاب خون جوانان زیادی ریخته شده است و ما با پاسداری و حراست از انقلاب می توانیم قدردان شهدا بوده و دِین خود را نسبت به شهدا اَدا کنیم.

سلامی در خاتمه حوزه ها، به ویژه حوزه های خواهران را مورد اشاره قرار داد و گفت: نقش حوزها در تربیت جوانان و پرورش استعداد ها انقلابی بسیار مؤثر و حائز اهمیت است.   

 

 

  

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.