آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:25
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
ارتداد امت اسلام از مسیر اسلام مصیبتی بزرگتر از رحلت پیامبر(ص)
امام جمعه سرخه گفت: بزرگتر از مصیبت رحلت حضرت محمد(ص) مصیبت ارتجاع و ارتداد امت اسلام از مسیر اسلام بود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر در آیین بزرگداشت رحلت رسول گرامی اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) که در گلزار شهدای سرخه با حضور خانواده معظم شهدا و ایثارگران و جمع کثیری از مردم متدین و ولایت مدار این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: در چنین روزی مصیبت بزرگی رخ داده است  و این مصیبت بزرگ مصیبت رحلت پیامبر اکرم(ص) بود که سنگینی این مصیبت ارکان نظام هستی و عالم کائنات را در می نوردد و نظام عالم را متلاشی می کند.

وی افزود: بزرگتر از مصیبت رحلت حضرت محمد(ص) مصیبت ارتجاع و ارتداد امت اسلام از مسیر اسلام بود که بهترین بیان برای ترسیم این بازگشت امت اسلام به اصل جاهلیت خطبه های فاطمه زهرا(س) برگرفته از خطبه فدکیه است.

امام جمعه سرخه به شرح بخش هایی از ترسیم بازگشت امت اسلام به اصل جاهلیت در کلام فاطمه زهرا(س) پرداخت و گفت: حضرت زهرا (س) اوضاع مردم جاهلی را پیش از بعثت اینگونه ترسیم می کنند و می فرماید شما در ظلالت و گمراهی بودید؛ شما بر لبه حفره ای از آتش بودید و هر لحظه شما در معرض سقوط در دره سوزان جهنم بودید که پیامبر شما را نجات داد و از لحاظ اقتصادی در نهایت فقر بودید، آب تیره و کدر می نوشیدید و از درهم و دینار دنیا ناچیز در دستتان بود و شما مردمی متفرق و پراکنده بودید.

فاطمی بصیر بیان داشت: این شمه از اوضاع مردم قبل از بعثت بود اما وقتی پیامبر آمد در آن جامعه متوحش جاهلی که ذره ای ادب نداشتند بعد از ارتحال پیامبر اوضاع تغییر یافت.

وی افزود: حضرت زهرا بزرگترین مثیبت را که مثل و مثال ندارد و شما یعنی همان مردم عصر جاهلیت به جان خریدید مصیبت از دست رفتن و رحلت پیامبر گرامی اسلام(ص) بود.

امام جمعه سرخه به خطبه ای دیگر از حضرت زهرا(س) که ایشان در جمع انصار و مهاجر و زنانشان بیان کردند اشاره کرد و گفت: خدایا من به تو شکوه می کنم از فقدان پیامبرت و ارتداد امت بر ما که منظور از این ارتداد؛ ارتداد از ولایت بود.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.