آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:27
شهرستان سرخه
رضا شاه محمدی خبر داد؛
پلمپ یک واحد کمپوست گیاهی غنی شده درشهرستان سرخه
رییس اداره حفاظت محیط زیست سرخه گفت: درپی کنترل وپایش کارشناسان این اداره ازواحدهای تولیدی مستقردراین شهرستان تخلفات متعددی از این واحد تولیدی مشاهده گردید که نهایتاً توسط دستور مقامات قضایی پلمپ شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، رضا شاه محمدی ریاست حفاظت محیط زیست شهرستان سرخه با بیان اینکه حفاظت محیط زیست به صورت شبانه روزی و بصورت ‌مستمر در سطح شهرستان مشغول پایش و کنترل واحد های تولیدی و صنعتی می باشد گفت: در پی نظارت و بررسی های متعددی که از یک واحد کمپوست گیاهی غنی شده در شهر سرخه به عمل آمد و همچنین با عنایت به گزارش ها و شکایات مردمی واصله به این اداره، بررسی فعالیت این واحد به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: با حضور کارشناسان این اداره در این واحد تولیدی و بررسی موارد بهداشتی و زیست‌محیطی، این واحد صنعتی در زمره واحدهای آلاینده صنعتی قرار گرفت که با‌پیگیری و ارسال گزارشات به اداره کل محیط زیست استان با اقدامات صورت ‌گرفته با دستور مقامات قضایی نسبت به پلمپ این واحد تولیدی اقدام شد.

رئیس حفاظت محیط زیست شهرستان سرخه اظهار داشت: فعالیت این واحد صنعتی تولید کمپوست گیاهی غنی شده فاقد موافقت نامه بهره برداری زیست محیطی بوده که به دلیل عدم نصب سیستمهای کنترلی آلاینده هوا وعدم مدیریت صحیح در خصوص کنترل آلودگی گرد وغبار٬ انتشار بوی نامطبوع در محدوده فعالیت ودیگر موارد جزء واحد های آلاینده قرار گرفت.

شاه محمدی عنوان کرد: به منظورجلوگیری ازهرگونه اثرات سوء ناشی ازفعالیت٬ طی اخطارهای متعدد منع فعالیت٬ درنهایت بادستورمقام محترم قضایی خط تولید واحد صنعتی پلمپ ومتوقف گردید.

وی با بیان این مطلب که مطابق قانون٬ واحدهای صنعتی قبل ازشروع بکارملزم به اخذ تأییدیه ومجوزهای لازم از محیط زیست می باشند٬ بیان داشت: فعالیت واحد یادشده ضمن آلودگی هوا٬ موجبات اعتراض بعضی از ساکنین این شهرستان رانیز فراهم نموده بود؛ بنابراین به استناد ماده ۱۵قانون جلوگیری از آلودگی هوا تا ارایه موافقتنامه بهره برداری زیست محیطی٬ خریداری ونصب بکارگیری سیستمهای کنترلی متناسب باظرفیت تولید واخذ مجوزهای لازم ازادامه فعالیت آن ممانعت بعمل آمد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.