آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:26
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
ائمه اطهار(ع) برترین چراغ هدایت بشریت هستند
امام جمعه سرخه گفت: ائمه اطهار(ع) برترین الگو و چراغ هدایت بشریت تا روز قیامت هستند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر در مراسم بزرگداشت ایام رحلت پیامبر(ص) امام حسن مجتبی(ع) و شهادت امام رضا (ع) ضمن تسلیت شهادت این ائمه اطهار در جمع مردم متدین و ولایتمدار سرخه در مسجد امام رضا(ع) که به همت هیئت عشاق الحسین(ع) سرخه برگزار شد، اظهار داشت: فضایل و مناقب اخلاقی و روحی پیامبر گرامی اسلام(ص) بسیار ممتاز است.

وی افزود: حضرت محمد(ص) تخلق به اخلاق الهی و تأدب به آداب الهی بودند و آنچه در زندگی پیامبر به وضوح ملموس و واضح بود ادب آن حضرت بود.

امام جمعه سرخه بیان داشت: اگر بگوییم اسلام با ثروت خدیجه رشد کرد و بسط و گسترش یافت شاید چندین هجمه بشود و بگویند اسلام دین سرمایه داری است و اگر بگوییم اسلام با شمشیر علی گسترش یافت می گویند اسلام دین قهر و غلبه است؛ البته ما منکر اینهانیستیم و معتقدیم اسلام با ثروت خدیجه و شمشیر علی(ع) رشد و گسترش یافت ولی اگر مانور بدهیم بر این اعتقاد برخی تازه به دوران رسیده که سواد تاریخی ندارند ممکن است برخی اشکالات را مطرح کنند؛ ولی اگر بگوییم اسلام با اخلاق رشد یافت هیچ کس شبهه و هجمه ای علیه این سخن ایراد نمی کند.

فاطمی بصیر اظهار داشت: روایتی از امام صادق است که ما عوالم متعددی داریم و اسامی این عوالم با هم فرق می کند آنچه در این میان مهم است این است که تمام عوامل را وقتی خداوند توصیف می کند از لفظ قلیل استفاده می کند و این یعنی اینکه این عالم با تمام گستره اش در مقایس با یک سیاره در نظام کیهانی به منزله یک انگشتر در بیابان گم شده است.

وی گفت: خداوند متعال از این نظام و عالم تعبیر به قلیل می کند؛ اگر بخواهیم منصفانه و عادلانه بدون پیشداوری زندگی پیامبر را تحلیل کنیم می توانیم زندگی پیامبر (ص) را به دو قسم تقسیم کنیم یکی سلوک فردی و عبادی و دیگری سلوک اجتماعی و سیاسی.

امام جمعه سرخه بیان داشت:  در بخش سلوک فردی هر آنچه از پیامبر (ص) می بینیم رأفت و مهربانی است ولی در بخش سلوک اجتماعی و سیاسی ایشان بسیار جدی بودند و اگر بنا بود حکمی از احکام خداوند تحریم شود پیامبر(ص) به جدیدت برخورد می کرد.

فاطمی بصیر گفت: وجه مشترک همه خصایص پیامبر(ص) ادب ایشان بود که ایشان فرمودند در جایی که انا ادیب الله و علی ادیبٌ یعنی من ادب شده خداوند هستم و علی ادب شده من است.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.