آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:18
شهرستان سرخه
حجت الاسلام صادق بخشی عنوان کرد؛
انفاق خالصانه در راه خدا به اموال انسان بقا می بخشد
رئیس ادره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه تبیین و ترویج سنت وقف را وظیفه خطیری عنوان کرد و گفت: تبیین و ترویج فرهنگ وقف نیاز اساسی جامعه است؛ که باید به آن توجه کرد.

حجت الاسلام صادق بخشی رئیس ادره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه در گفتگو با خبرنگار ندای سرخه  وقف را صدقه جاریه دانست و گفت: استمرار و جاودانگی وقف آن را از سایر صدقات و خیرات متمایز کرده است.

وی عنوان کرد: آثار و برکات وقف این است که دیگران زمانهای طولانی از منافع ارزشمند آن سیراب می شوند.

رئیس ادره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه تبیین و ترویج سنت وقف را وظیفه خطیری برشمرد و گفت: تبیین و ترویج فرهنگ وقف نیاز اساسی جامعه است؛ که باید به آن توجه کرد.

بخشی با تأکید بررسی ابعاد گوناگون وقف و استمرار وقف، این سنت نبوی و علوی بین مسلمانان جهان، خاطرنشان کرد: عمل به این مهم احیا و تقویت فرهنگ وقف را در پی دارد و کم توجهی و بی اهمیت بودن نسبت به مسأله وقف سبب به فراموشی سپردن فرهنگ وقف شده و باعث می شود مردم از آثار و برکات وقف بهره نبرند.

وی تصریح کرد: انفاق خالصانه در راه خدا به اموال انسان بقا می بخشد؛ بنابراین با تبیین آثار و برکات وقف باید مردم را به سمت تبیین این فرهنگ ارزشمند هدایت کرد.

رئیس ادره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه با اشاره به  آیه ای از قران بیان داشت: وقف مصداق بارز باقیات الصالحات است و خداوند در قرآن می فرماید «مال و فرزندان آرایش زندگانی جهان هستند؛ ولیکن اعمال صالح که تا قیامت باقی است(نماز، تجهد، ذکر خداو صدقات جاری همچون بنای مسجد و موقوفات و خیرات در راه خدا) بسی بهتر و عاقبت آن نیکو تر است» که این آیه نشان دهنده اهمیت وقف است.

بخشی در ادامه ابراز داشت: وقف جزء اعمالی است که بعد از مرگ نیز خیرش به انسان خواهد رسید همانطور که پیامبر اکرم(ص) در حدیثی می فرماید«اعمال انسان جز از سه راه با مرگش قطع می شود: صدقه جاریه، دانشی که مورد استفاده قرار گیرد، فرزند شایسته ای که برای او دعا کند»

وی ترویج و تبین فرهنگ وقف را برای دین اسلام مهم دانست وگفت: با ترویج و انتقال فرهنگ وقف به دیگران می توان به ایجاد وقفهای تازه در جامعه کمک کرد.

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.