آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:21
شهرستان سرخه
حمید رضا حسینی عنوان کرد:
تولید 25 درصد گوشت دام استان توسط عشایر سرخه
مدیرکل امور عشایری استان گفت:2.6درصد عشایر استان و 10 درصد دام سبک عشایری استان در شهرستان سرخه مستقر است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حمید رضا حسینی مدیرکل امور عشایری استان سمنان با ابراز اینکه 2.6 درصد عشایر استان در شهرستان سرخه مستقر هستند گفت: 3183 خانوار عشایری در استان به ثبت رسیده اند که با این توصیف چیزی حدود 15000 نفر از جمعیت استان را جمعیت عشایری تشکیل می دهد.

حسینی با بیان اینکه یکی از مشکلات عدیده و بسیار مهم عشایر استان نبود مرتع کافی می باشد؛ خاطر نشان کرد: مدیریت مراتع توسط عشایر یکی از راهکارهای موثر نگهداری و حفظ مراتع است؛ زیرا عشایر خود از حمایت کنندگان، تقویت کنندگان و حافظان مراتع به شمار می روند.

مدیرکل امور عشایری استان ادامه داد: 2.6 درصد عشایر استان و 10 درصد دام سبک عشایری استان در شهرستان سرخه مستقر بوده که با تولید 260 تن گوشت قرمز به ارزش 75میلیارد ریال و 280 تن شیر و فرآورده های لبنی حاصل از شیر،25 درصد از تولیدات گوشت دام عشایر استان را در اختیار خود دارند.

حسینی با ابراز اینکه 53 درصد دام سبک کشور بالغ بر یک میلیون و هفتصد هزار راس دام در اختیار عشایر استان قرار دارد گفت:عشایر استان سمنان با تولید 6400 تن تولید شیر و فرآورده های لبنی به ارزش ریالی بالغ بر 350 میلیارد ریال تأثیر به سزایی در تولیدات داخلی و رونق اقتصاد استان و کشور خواهند داشت.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.