آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:18
شهرستان سرخه
جانشین بسیج جامعه پزشکی استان سمنان خبر داد؛
اعزام تیم درمانی تک تخصصی به روستاهای محروم شهرستان سرخه
جانشین بسیج جامعه پزشکی استان سمنان از اعزام تیم درمانی تک تخصصی به سه روستای محروم شهرستان سرخه خبر داد.

ناهید فرهی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه در خصوص اعزام تیم درمانی تک تخصصی به سه روستای محروم شهرستان سرخه  گفت: این تیم از امروز به مدت سه روز در روستاهای افتر، مؤمن آباد و اروانه مستقر خواهند شد و به ارائه خدمات درمانی به مردم این مناطق می پردازند.

وی خاطرنشان کرد: ششمین سال متوالی است که در قالب تیم های درمانی تک تخصصی بسیج جامعه پزشکی اقدام به این کار کرده است.

سرپرست تیم اعزامی اظهار داشت: این تیم پزشکی سه خدمت درمانی با اعزام پزشکان متخصص در سه بخش اطفال، دندانپزشکی و زنان و زایمان به مردم این مناطق خدمات ارائه خواهند کرد.

فرهی بیان داشت: در این اقدام کانون بسیج بیمارستان امیرالمؤمنین سمنان همراه و همکار بسیج جامعه پزشکی هستند.

وی خاطرنشان کرد: در کنار ارائه ویزیت و ارائه داروهای رایگان به مراجعه کنندگان، بسته های فرهنگی شامل مسواک و خمیردندان نیز به کودکان اهدا می شود.

سرپرست تیم اعزامی عنوان کرد: دکتر نوری پور فوق تخصص اطفال علاوه بر معاینه رایگان مراجعه کنندگان به مدارس راهنمایی و ابتدایی این سه روستا نیز جهت ارائه نکات آموزشی و بهداشتی به دانش آموزان و خانواده های آنها نیز مراجعه می کند که البته این کار با هماهنگی آموزش و پرورش انجام می شود.

فرهی اظهار داشت: تیم های تک تخصصی بر اساس نیازسنجی ها در طول سال به همه مناطق استان اعزام می شوند و امسال نیز قرار است که بعد از شهرستان سرخه تیمی به شاهرود نیز اعزام شود.

وی بیان داشت:  در خصوص جمعیت تحت پوشش در این طرح گفت: محدودیتی در خصوص ارائه خدمات به مردم کم برخوردار و محروم این روستاها وجود ندارد.

محدودیتی در خصوص ویزیت رایگان مراجعه کنندگان نداریم

نوری پور فوق تخصص اطفال و مسئول کانون بسیج بیمارستان امیرالمؤمنین سمنان در ادامه این گفتگو به خبرنگار ما گفت: از ابتدای شروع کار از ساعت 9 صبح تا کنون 20 بیمار مراجعه داشته اند و محدودیتی در خصوص ویزیت رایگان مراجعه کنندگان نداریم و تا ساعت مراجعه بیماران در خدمت مردم روستای افتر هستیم و در روزهای آینده نیز بر اساس برنامه ریزی های انجام شده این تیم در دو روستای مؤمن آباد و اروانه حضور خواهند داشت.

وی خاطرنشان کرد: به همت بسیج جامعه پزشکی و با همکاری بیمارستان امیرالمومنین این برنامه هرساله انجام می شود و با توجه به اینکه بیمارستان امیرالمومنین متولی درمان اطفال و کودکان هست تیم تک تخصصی را به روستاهای محروم اعزام می کنند.

بر اساس این گزارش، تیم درمانی اعزامی به روستای افتر در دو مکان مسجد صاحب الزمان (عج) و خانه بهداشت به ارائه خدمات به مردم این منطقه در مدت زمان حضور خود خواهند پرداخت.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.