آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:42
شهرستان سرخه
در قالب طرح «آبروی کوچه ها افتخار محله»
یادواره شهیدان «علی اصغر و علیرضا کلامی» در سرخه برگزار شد
همزمان با شب شهادت یازدهمین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) برنامه «آبروی کوچه ها افتخار محله» با محوریت شهیدان «علی اصغر و علیرضا کلامی» در سرخه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، همزمان با شب شهادت یازدهمین اختر آسمان امامت و ولایت حضرت امام حسن عسکری(ع) برنامه «آبروی کوچه ها افتخار محله» با محوریت شهیدان علی اصغر و علیرضا کلامی از سوی ناحیه مقاومت سپاه سرخه  در محل درب منزل شهید علی اصغر کلامی با حضور جمع کثیری از مسئولان و مردم مومن و ولایتمدار و شهیدپرور این شهرستان برگزار شد.

در این یادواره عموزاده یکی از کارشناسان مذهبی و از اساتید برجسته دانشگاه ضمن اهمیت برگزاری این چنین یادواره هایی گفت: برنامه آبروی کوچه ها؛ افتخار محله ها بسیار طرح خردمندانه و خلاقانه ای است که باید گفت هر کس خالق این فکر بوده است خیرکثیر شامل حالش شود.

وی بیان داشت: بی شک شهدا آبروی کوچه ها و افتخار محله ها هستند و برکت و نعمت برای هر شهر و دیار محسوب می شوند و اینکه یادواره بدین نام در منزل شهیدی برگزار می شود؛ بسیار خوب و اثرگذار است و در شناساندن و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت کوچه به کوچه نقش دارد.

این کارشناس مذهبی با اشاره به دکلمه ای که نوه این شهید بزرگوار قرائت کرد، بیان داشت: مراسمی که به نام و یاد شهدا برگزار می شود یک توفیق بزرگ الهی است و در این مراسمات شهدا میزبان هستند.

عموزاده ضمن اشاره به خاطراتی از دوران هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: اینکه امام خمینی(ره) گفته اند وصیت نامه شهدا را بخوانید؛ حرفی بسیار پرمغز است؛ من در جبهه حضور داشتم و از نزدیک با رزمندگان نفس کشیدم و زندگی کردم و شهیدی که با او همرزم بودم همواره برای من الگوست چرا که حتی به مکروهات نیز توجه داشت و ندیدم که مکروهی از او سر بزند؛ و این همان رمز جاودانگی این عزیزان است.

وی تأکید کرد: یاد شهدا کمتر از شهادت نیست و یاد شهدا همچون یاد کربلا، امام شهیدان، عاشورا، خیبر، غدیر و امام حسین(ع) است.

بر اساس این گزارش؛ در این یادواره نوه شهید علی اصغر کلامی با نام سارا کلامی به دکلمه ای را در وصف پدربزرگش «بابا شهید» قرائت کرد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.