آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:12
شهرستان سرخه
امام جمعه موقت سرخه:
دولتمردان مقابل نقض صریح برجام با جدیت وارد عمل شوند
امام جمعه موقت سرخه گفت: خواسته ملت ایران از دولتمردان این است که در مقابل نقض صریح و آشکار برجام توسط استکبار جهانی با جدیت وارد عمل شوند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین محمود نطنزی در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه در حسینیه شهدای سرخه اظهار داشت: مسئله ظهور اختصاص به شیعیان ندارد و علمای بزرگ اهل سنت نیز مسئله ظهور منجی عالم بشریت را مطرح کرده اند.

 وی افزود: مسئله ظهور در کتاب تورات یهودیان، انجیل مسیحیان و اوستای زرتشتیان هم بیان کرده اند، و تمام انسان های روی زمین به مسئله ظهور منجی عالم بشریت اتفاق نظر دارند.

امام جمعه موقت سرخه گفت: وظیفه اول ما شیعیان منتظر ظهور حضرت حجت(عج) تهذیب نفس است؛ بدین معنا که روح و روانمان را پاک از  گناهان کنیم و از صفات رذیله فاصله بگیریم.

حجت الاسلام نطنزی در بخش دیگری از سخنان تصریح کرد: استکبار به سرکردگی آمریکا با زبانی چرب و نرم وارد مذاکره می شوند؛ اما در عمل توطئه و تخریب می کنند و مانع پیشرفت کارهای ما می شوند.

وی با بیان اینکه آمریکایی ها در هر شرایطی به بهانه های مختلف علیه ما کار می کنند؛ گاهی به بهانه مسئله هسته ای، گاهی نقض حقوق بشر بیان داشت: در روزهای گذشته در سنای آمریکا تمدید تحریم علیه ایران به مدت 10 سال مطرح و به تصویب رسید، که در پی آن رهبر معظم انقلاب فرمودند این حرکت نشانه نقض قطعی برجام است.

امام جمعه موقت سرخه افزود: در روزهای گذشته شاهد موضع گیری هایی که نشان از وحدت و همدلی و انسجام دارد، بودیم و تمام مسئولان بلندپایه و سران قوا و وزارت خارجه همه یکصدا یک موضع داشتند و این تمدید را محکوم کردند و درخواست کردند باید ایران اقدامات متناسب در اجرای برجام انجام دهد.

حجت الاسلام نطنزی بیان داشت: شنیدیم شورای نظارت بر اجرای برجام به ریاست رئیس جمهور تشکیل و تصمیماتی اتخاذ شد در شکل های مختلف با توجه به شرایط زمان و مکان آن تصمیمات را اجرایی کنند.

وی تأکید کرد: از دولتمردان دولت تدبیر امید در خواست داریم در مقابل این نقض صریح و آشکار با جدیت وارد شوند؛ چرا که خدای نکرده اگر کوتاه بیایند آنها قدمهای بلندتری برمی دارند و باید آن را جنبه بین المللی بدهند و آمریکا را منزوی کنند تا درس عبرتی باشد برای کشورهایی که در جریان مذاکرات حضور داشتند.

امام جمعه موقت سرخه در ادامه به آغاز هفته وحدت از 22 آذرماه اشاره کرد و گفت: مسئله وحدت یکی از ضروری ترین و حساس ترین مسائل جهان اسلام است و می بینیم که استکبار جهانی تمایل به شکل گیری این وحدت در میان مسلمانان جهان اسلام ندارند و با ایجاد گروه های سلفی و داعشی آتش فتنه و آشوب را در جهان اسلام به وجود آورده اند.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.