آخرین اخبار

پنجشنبه, 1397/03/03 - 08:23
شهرستان سرخه
حجت الاسلام والمسلمین عالی عنوان کرد:
اهل بیت(ع) مظهر رحمت خدا هستند
استاد حوزه و دانشگاه گفت: اهل بیت عصمت و طهارت مظهر و معدن رحمت خداوند متعال به بندگان هستند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت الاسلام والمسلمین عالی در جشن آغاز امامت منجی عالم بشریت در مهدیه سرخه اظهار داشت:  بالاترین مقام انسان غیر معصوم (ع) این است که خودش را همراه معصوم کند.

وی افزود: در زیارت عاشورا که از اسناد معتبر و قدسی است شرط اینکه چطور انسان در معیت معصوم قرار گیرد، عنوان شده که از جمله آن معرفت به اهل بیت(ع)، معرفت به دوستان اهل بیت و برائت از دشمنان اهل بیت (ع) است.

این استاد برجسته علوم حوزوی بیان داشت: معرفت نسبت به اهل بیت صرف این نیست که انسان فضایل اهل بیت(ع)را بشناسد، چرا که صرف آگاهی انسان را فداکار و تسلیم اهل(ع) بیت نمی کند.

حجت الاسلام عالی تأکید کرد: معرفت اهل بیت(ع) یعنی اینکه انسان باور داشته باشد که اهل بیت(ع) علاوه بر اینکه ولایت برانسان دارند همچنین اولی نیز هستند یعنی برتری دارند و از خود انسان به مصالحش آگاه تر هستند.

وی بیان داشت: اهل بیت(ع) سه خصوصیت و شاخصه برجسته دارند که نخستین شاخصه این است که علمش علم بی خطاست.

این استاد برجسته علم اخلاق گفت: انسان با تمام پیشرفت و علوم و امکاناتی که در اختیار دارد اما علمش خطا دارد و با وجود اینکه ماشین کار انسان را آسان کرده اما آسایش را از او سلب کرده و گاهاً مشکلات و مخاطراتی را به همراه داشته است.

حجت الاسلام عالی اذعان داشت: دومین شاخصه اهل بیت(ع) و امامان این است که علاوه بر علم بی خطا عملشان نیز بی خطاست و سومین ویژگی محبت اهل بیت(ع) نسبت به مومنین است.  

وی تأکید کرد: اگر می خواهیم در معیت امام زمان (عج) باشیم این است که خود را متخلق به اخلاق اسلامی و الهی کنیم.

این استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: اینکه انسان نزد همسرش بنشیند و به او محبت کند نیز از نشانه های ایمان است.

حجت الاسلام عالی بیان داشت: متأسفانه امروزه فاصله بین خانواده ها بسیار زیاد شده است و شاهدیم که در برخی از شهرها از هر 10 ازدواج 4 ازدواج منتهی به طلاق و جدایی می شود و کینه ها زیاد شده است که این بی اخلاقی ها شایسته مملکت اسلامی ما نیست.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.