آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:13
شهرستان سرخه
در روز ملی جنگلانه
یاریگران طبیعت مراتع اروانه را بذرپاشی کردند
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه گفت: طرح ملی جنگلانه با هدف ترمیم و احیای رویشگاه های جنگلی و مرتعی در شهرستان سرخه، روستای اروانه اجرا شد.

حمید رضا همتی رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه در گفتگو با خبرنگار ندای سرخه، با بیان اینکه طرح ملی جنگلانه روز جمعه 19 آذر 95همزمان با سراسر کشور اجرا شد،عنوان کرد: از جمله اهداف طرح ملی جنگلانه، تازه داشتن عرصه های جنگلی و مرتعی کشور، شناخت و حمایت از گونه های گیاهی در معرض خطر است.

وی در مورد اجرای طرح ملی جنگلانه در شهرستان سرخه، گفت: طرح ملی جنگلانه با هدف احیای رویشگاه های مرتعی همزمان با سراسر کشور و شهرستان سرخه درروستای اروانه انجام شد.

وی گفت: هدف این طرح آشنایی مردم با روش کاشت گونه های مختلف گیاهی، معرفی جایگاه واقعی مردم به خصوص جوامع محلی در احیاء و نگهداری و حفاظت از تنوع زیستی، تقویت فرهنگ دیرینه ای یاریگیری به منظور حفاظت از آب و خاک است.

رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان سرخه ، صیانت از جنگل‌ها و مراتع را نیازمند عزم همگانی دانست و افزود :منابع طبیعی نعمتی ارزشمند است که زندگی بدون آن ممکن نیست و در آموزه‌های دین مبین اسلام، تأکید فراوانی بر حفاظت و حراست از منابع طبیعی، درختان و آب‌وهوای پاک‌شده است.

همتی تصریح کرد: جلب مشارکت‌های مردمی، استفاده از دانش ظرفیت نیروهای بومی محلی در حفاظت از منابع طبیعی بسیار اهمیت دارد و بهترین حفاظت کننده عرصه‌های منابع طبیعی که خود مردم هستند نقش اساسی در حفظ این مواهب الهی دارند.

وی افزود: این حرکت نمادین نشانی از حضور فعال، خودجوش و خردمندانه مردم در برنامه های محیط زیستی و پاسداشت طبیعت است.

گفتنی است: در این طرح تعدادی از تشکلها ، جوامع محلی،اعضای بسیج سازندگی و یاریگران طبیعت حضور داشتند.  

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.