آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:21
شهرستان سرخه
محمد رضا خباز مطرح کرد؛
تعطیلی واحدهای صنعتی = با افزایش نرخ بیکاری
استاندار سمنان در چهل و دومین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان گفت : تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی زمینه بیکاری را فراهم می کند و باید با برنامه ریزی های موثر ، راهکارهایی اساسی برای مقابله با بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی تعیین شود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، محمدرضا خباز در چهل و دومین جلسه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان در سالن جلسات فرمانداری شهرستان سرخه اظهار کرد: 594 واحد صنعتی و تولیدی برای دریافت تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شدند که نیاز است تسهیلات لازم برای رونق اقتصادی تخصیص یابد.

وی افزود: عملکرد بانک های عامل برای ارایه تسهیلات تاکنون رضایت بخش بوده است اما باید بانک ها نسبت به تعهداتی که متقبل شده اند، تسهیلات پرداخت کنند.

استاندار سمنان تصریح کرد: کاغذ بازی و سرگردانی مشتریان باید در ادارات استان سمنان ریشه کن شود و نباید فرصت های رونق تولید با رویکرد های اشتباه بعضی از ادارات و نهادها هدر برود.

خباز بیان داشت: همدلی خوبی بین دستگاه اجرایی استان برای بازگشایی مجدد واحدهای صنعتی وجود دارد که این همدلی باید برای رونق 100 درصدی واحدها ادامه یاید.

وی عنوان کرد: از تعطیلی واحدهای صنعتی همه دستگاه های اجرایی متضرر می شود بنابرین همه مسئولان باید از این رخداد ناپسند جلوگیری کنند.

وی در ادامه گفت: تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعتی زمینه بیکاری را فراهم می کند و باید با برنامه ریزی های موثر ، راهکارهایی اساسی برای مقابله با بیکاری و تعطیلی واحدهای صنعتی تعیین شود.

استاندار سمنان گفت: تا جایی که مقدور است نباید واحد صنعتی و تولیدی در استان سمنان تعطیل شود و هدف دولت تدبیر و امید فعال سازی واحدهایی که در دوران گذشته غیر فعال شدند، است.

خباز ظرفیت های صنعتی و معدنی این استان را بسیار ارزشمند دانست و ابراز داشت: این منابع باید با اتخاذ تدابیر عملی و برنامه ریزی اصولی مورد استفاده قرار گیرند.

 قابل ذکر است: از مجموع یکهزار و 800 واحدی تولیدی و صنعتی در استان سمنان بیش از 600 واحد غیرفعال است.

و گفتنی است: در شهرستان سرخه بیش از 140 واحد صنعتی فعالیت دارد.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.