آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:22
شهرستان سرخه
بانوان:
به سلامت جسمی و روحی خود قبل از بچه دار شدن اهمیت دهند
مربی مرکز بهداشت شهرستان سرخه گفت: اگر می‌خواهید مادر شوید، اگر می‌خواهید نوزادی سالم به دنیا بیاورید و اگر دوست دارید خودتان هم پس از زایمان مادری سالم باشید، مراقبتهای قبل از بارداری را نادیده نگیرید.

فاطمه پور سرتیپ مربی مرکز بهداشت شهرستان سرخه در گفتگو با خبرنگار ندای سرخه  با اشاره به اهمیت مراقبت‌های پیش از بارداری تاکید کرد: همه خانم‌ها باید قبل از بارداری برای کنترل و بررسی‌های لازم از نظر وجود مشکلات احتمالی به پزشک متخصص مراجعه کنند؛ پزشک نیز باید به کمک معاینات و آزمایشات  قبل از باردای از سلامت کامل مادر مطمئن شود و وجود هر گونه مشکل پزشکی قبل از بارداری باید تشخیص داده شود و کنترل‌های لازم در مورد آن صورت گیرد.
وی عنوان کرد: خانم هایی که سابقه فشار خون بالا دارند، افراد دیابتی، کسانی که دچار مشکلات تیروئیدی، قلبی، کلیوی، ریوی، کم خونی، بیماری‌های روماتیسمی هستند، باید قبل از بارداری به منظور کنترل بیماری کاملاً مورد بررسی قرار گیرند.
این مربی مرکز بهداشت در شهرستان سرخه افزود: به طور حتم برای درمان هر بیماری باید اقداماتی صورت گیرد و در صورت نیاز داروهایی طبق نظر پزشک مصرف شود.

پورسرتیپ با اشاره به این‌که خانم‌ها به هیچ‌وجه نباید در دوران بارداری خودسرانه داروهای خود را قطع کنند، هشدار داد و گفت: مصرف برخی از انواع داروها حین بارداری الزامی است؛ مانند داروهای خوراکی قندخون که در دوران بارداری انسولین جایگزین آن می‌شود؛در اغلب موارد مقدار داروهای تیروئید در دوران بارداری تغییر می‌کند، پس اگر پزشک میزان مصرف آن را کم یا زیاد کرد، در مصرف مقدار جدید دقت کنید.

وی عنوان کرد: بیماران قلبی یا افرادی که دچار درجاتی از نارسایی کلیوی هستند نیز حتما باید قبل و حین بارداری  تحت آزمایش و معاینات لازم قرار گیرند. در مورد این بیماران،بارداری حتما باید با اجازه و نظر پزشک باشد.این مربی مرکز بهداشت با تأکید بر مراقبتهای قبل از بارداری بیان داشت: کلیه مراقبتهای قبل از بارداری همچون آزمایشات، ترمیم سطحی دندانها، مشاوره برای بارداری در مرکز بهداشت شهرستان سرخه به طور رایگان برای مراجعه کننده گان صورت می گیرد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.