آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:41
شهرستان سرخه
در جهاد کشاورزی شهرستان سرخه:
تغذیه درختان به روش چالکود به باغداران شهرستان سرخه آموزش داده شد
افزایش تولیدات کشاورزی یکی از اهداف برنامه های توسعه کشور است و در مقطع فعلی با توجه به خشکسالی های موجود وغنی نبودن خاک از لحاظ مواد آلی و معدنی ، رسیدن به این هدف از طریق مصرف بهینه کود در تغذیه گیاهی امکان پذیر خواهد بود.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، تغذیه گیاهی از فاکتورهای مهم در بهبود کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی و باغداری محسوب می شود وسبب بهبود رنگ، طعم ،شکل میوه ، کاهش ریزش میوه و افزایش مقاومت در برابر آفات ، امراض وسرما می شود؛ بنابراین برای رسیدن به این هدف و تشخیص کمبود یا زیادی عناصر غذایی مورد نیاز درختان میوه، نمونه برداری، تجزیه خاک وبرگ جهت اعمال روشهای مصرف بهینه کود و تولید محصول سالم امری ضروری است.

بر اساس این گزارش: در راستای  تغذیه اصولی و بهنگام محصولات کشاورزی وبه جهت اهمیت موضوع ، مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سرخه دوره های آموزش تغذیه درختان میوه با حضور کشاورزان و باغداران را برگزار کرد که باغداران و کشاورزان نیز از این برنامه آموزشی در جهت بالابردن سطح معلومات خود به خوبی استقبال کردند.

گفتنی است :در این دوره های آموزشی ترویجی باغداران منطقه آموزشهای لازم را توسط مهندس علی ثابت از قبیل تغذیه به روش چالکود، محاسن آن، نحوه اجراء، مقادیر کودهای مصرفی برای درختان دانه دار و هسته دار، میوه خشک، زمان اجرای آن را کسب کردند.

همچنین بروشور فنی تغذیه به روش چالکود، درختان علایم کمبود یا زیاد بودن عناصر غذایی در باغ جهت استفاده مطلوب در بین بهره برداران  و باغداران توزیع شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.