آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:40
شهرستان سرخه
بخشی مطرح کرد:
اتحاد و همبستگی فرصت بهره برداری از منافع مسلمین را از دشمن می گیرد
رئیس اداره سازمان تبلیغات شهرستان سرخه گفت: مسلمانان باید بدانند که دشمن میخواهد از اختلافات جزیی به نفع خود استفاده ابزاری کنند؛ بنابراین باید بسیار باهوش باشند وبا اتحاد و همبستگی به دشمن فرصت بهره برداری از منافع مسلمین را ندهند.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه در هفته وحدت که نشان دهنده وحدت و همدلی مسلمانان جهان با هر مذهب و تفکری است بر آن شدیم مصاحبه ای  با رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه حجت الاسلام صادق بخشی داشته باشیم  که ایشان به سوالات ما پاسخ دادند.

 

**سوال : به عنوان سوال اول خواهشمندیم نکاتی در مورد هفته وحدت که نماد لزوم حفظ وحدت بین مسلمین با هر مذهبی است بیان فرمایید.

 

جواب: در ابتدا هفته وحدت و ولادت نبی اکرم (ص) و امام صادق (ع) را به تمام مسلمان تبریک گفته و باید بگوییم که ما مسلمین باید یاد تمام کسانی را که در راه حفظ وحدت بین مسلمانان جهان تلاش نموده اند را گرامی بداریم؛ مخصوصاً امام راحل و تمام علمای جامعه اسلام که دراین را جهد و تلاش بسیار انجام داداه اند و در این زمینه کوشا و فعال بودند و ما نیز باید با پیروی از ایشان راه شان را ادامه دهیم  و باید به این نکته توجه داشته باشیم ما مسلمین با تمام فرقه های موجود مشترکات زیادی با هم داریم و بیشتر مسائل دینی و عبادی ما مشترک است؛ بنابراین می توانیم با اتحاد و وحدت و یکپارچگی در جهت حفظ اسلام و برای نابودی دشنان با برادری بر مشکلات فائق آییم و این وحدت چیزی است که دشمن از آن می ترسد و برای از بین بردن این وحدت و همبستگی به هر توطئه ای دست می زند  و دشمن می خواهد با بزرگ جلوه دادن اختلافاتی که اهمیت زیادی ندارند بین شیعه و سنی اختلاف و تفرقه ایجاد کنند؛ که باید برادران اهل تسنن  و شیعیان در این زمینه بسیار هوشیار عمل کنند و با وحدت و همدلی اجازه توطئه به دشمنان اسلام را ندهیم.

 

**سوال: با توجه به میلاد پیامبر اکرم(ص) کمی از خصوصیات اخلاقی حضرت محمد(ص) بگویید؟ 

 

جواب: آن حضرت بسیار باهوش، مهرمان، باگذشت، بردبار شجاع بودند؛ حضرت رسول امانتدار و خداترس و نسبت به عهد و پیمان همیشه وفادار و بسیار با وقار و با هیبت بودند؛

خداوند متعال در آیه 4 سوره قلم می فرماید:« و تو ای محمد! از امتیازی بی نظیر در مکارم اخلاق برخوردار هستی.»    

پیامبر به واسطه اخلاق خوبش در آن زمان با تمام دسیسه هایی که وجود داشت بر مردم تأثیر می گذاشت و باید گفت که سجایای اخلاقی پیامبر قابل شمارش نیست و در مورد هر اخلاق خوب و نکویی که بیان شود ایشان بهترین حالت آن را دارا بودند.

 

**سوال: وجود وحدت بین مسلمین در زمینه تحقق آرمان مسلمان که مورد ظلم واقع شده اند مثل مسلمانان سوریه و یمن و عراق  چه نقشی میتواند داشته باشد؟

 

جواب: برای مسلمانان فرقی بین شیعه و سنی نیست وظیفه مسلمانان این است  که به هر مظلومی در جهان که مورد ظلم واقع شده کمک کند؛ مخصوصا مردم سوریه و یمن و عراق که با آنان هم دین هستیم؛ ملت ایران برای پیروزی اسلام با دشمنان در هر جای دنیا که به مظلومی به ویژه مسلمان ظلم کند، کمک خواهد کرد و توطئه دشمن را خنثی خواهد کرد و از حقانیت اسلام دفاع می کند؛ دشمن با ایجاد اختلاف در پی بدست آوردن منابع کشورهای مسلمان است؛ اگر مسلمانان با هم اتحاد داشته باشند و همدل و یک زبان باشند و برای ایجاد وحدت تلاش کنند هیچ قدرتی نمی تواند مسلمین را به زانو درآورد و به آنان ظلم کند.  

   

**سوال: با توجه به اینکه دشمن برای از بین بردن وحدت جامعه اسلامی هزینه های زیادی کرده است وظیفه مسئولین جامعه در این خصوص چیست؟

 

جواب: همانطور که می دانیم مقام معظم رهبری در سخنرانیهای خود بر وحدت رویه و اتحاد تأکیدات بسیار داشته و مسئولان نظام نیز باید با پیروی از منویات مقام معظم رهبری با وحدت رویه و جلوگیری از اختلاف و در راه حفظ نظام اسلامی تمام تلاش خود را بکار گیرند تا دشمن نتواند به اهداف شوم خود با تفرقه افکنی و اختلاف دست یابد.

 

**سوال: وظیفه علمای شیعه و سنی در خصوص ایجاد وحدت چیست؟

 

جواب: علمای شیعه و سنی باید با هوشیاری و بیداری مردم را هدایت کرده، و در جهت حفظ اسلام و با توجه به مشترکاتی که وجود دارد و توجه به این مشترکات و نقطه نظرها در یک جبهه واحد قدم بردارند؛ مسلمانان باید بدانند که دشمن میخواهد از اختلافات جزیی به نفع خود استفاده ابزاری کنند؛ بنابراین باید بسیار باهوش باشند وبا اتحاد و همبستگی  به دشمن فرصت بهره برداری از منافع مسلمین  را ندهند.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.