آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:23
شهرستان سرخه
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخه عنوان کرد:
نتیجه وحدت حوزه و دانشگاه تربیت افراد متعهد و متخصص است
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخه گفت: با تحقق وحدت حوزه و دانشگاه ، در عرصه جامعه افرادی تربیت می‌شوند که تخصص و تعهد دارند.

حجت الاسلام صادق بخشی رئیس اداره سازمان تبلیغات شهرستان سرخه در گفتگو با خبرنگار ندای سرخه اظهار کرد: از یادگارهای باررزش امام خمینی(ره) شهید آیت الله مفتح پشنهاد و نامگذاری روز وحدت حوزه و دانشگاه است.

وی با بیان این‌که شهید مفتح حلقه اتصال وحدت بین  حوزه و دانشگاه بودافزود:: در زمانی  که رژیم طاغوت می‌خواست بین حوزویان و دانشگاهیان فاصله بیندازدو روحانیت را منزوی و دانشگاه را غرب زده کند ایجاد وحدت بین حوزه و دانشگاه باعث اتحاد، برابری، همدلی و تعامل شد.

رئیس اداره تبلیغات اسللامی شهرستان سرخه ادامه داد: وحدت بین حوزه و دانشگاه سبب ساز هدایت علم و تخصص و گره خوردن تخصص‌ها با مبانی دینی است و با تحقق وحدت حوزه و دانشگاه ، در عرصه جامعه افرادی تربیت می‌شوند که تخصص و تعهد دارند.

بخشی افزود: دانشگاهیان و حوزویان  باید برنامه‌های هم‌اندیشی، نشست، تبادل نظر و گفتمان  را در برنامه خود بگنجانند، و تعاملات بیشتر در ارتباط حوزه و دانشگاه انجام شود و هم‌اندیشی و هم‌فکری صورت گیرد تا به هدفی که امام راحل فرمودند برسیم.

وی عنوان کرد: با مصادف شدن هفته وحدت بین شیعه و سنی با روز وحدت حوزه  و دانشگاه  شایسته است که این دو نهاد (حوزه و دانشگاه ) بیش از گذشته در جهت وحدت و همسویی تلاش کنند.

رئیس اداره تبلیغات اسللامی شهرستان سرخه با بیان  اینکه در وحدت و حوزه و دانشگاه  باید به دنبال یک هدف واحد باشیم، تأکید کرد: موضوع وحدت حوزه و دانشگاه در جامعه  ما برای تحقق یک هدف مهم است ، که آن هم تربیت نیروهایی است که

جامعه اسلامی را بتوانند اداره کنند.

بخشی تصریح کرد: منظور از وحدت حوزه و دانشگاه، سربلندی، افتخارآفرینی برای جامعه و تعالی جامعه است که برای رسیدن جامعه به تعالی علمی، فرهنگی و دینی، اجتماعی و اعتقادی حوزه و دانشگاه باید در یک مسیر و راستا حرکت کنند.
 

 

 

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.