آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:44
شهرستان سرخه
.
يك كارآفرين نمونه اينبار در روستاي اروانه / نبود شغل و درآمد علت اصلی مهاجرت از روستا ها است
بانوي كارآفرين نمونه در روستاي اروانه گفت: کارم را با 2 میلیون وامی که از کمیته امداد امام خمینی (ره) گرفتم با توکل به خدا شروع کردم.

به گزارش خبرنگار نداي سرخه، صبح گل رهبر يكي از كارآفرينان برتر روستاي اروانه از شهرستان سرخه است.

اين بانوي سخت كوش با 63 سال سن و با وجود همسري بيمار است؛ براي امرار معاش و گذران زندگي و اينكه روي پاي خود بايستد و دستش پيش ديگران دراز نباشد، دست تنها به فكر ايجاد شغل و كاري افتاده است.

صبح گل رهبر در روستايي كه با شهر فرسنگ‌ها فاصله دارد و داراي تابستاني گرم و زمستاني سرد است؛ سكونت دارد؛ اين بانو داراي شش فرزند چهار پسر و دو دختر است كه البته همگي ازدواج كرده‌اند.

اين بانوي كارآفرين در گفت و گو با خبرنگار نداي سرخه مي گويد: با مراجعه به كميته امداد امام خميني(ره)‌شهرستان سرخه كاري كه مي‌خواستم انجام دهم را مطرح كردم و با انجام مشاوره پس از بررسي توسط كميته امداد در دو مرحله وامی به مبلغ 14 ميليون تومان را دريافت كردم كه در مرحله اول دو ميليون تومان و در مرحله دوم 12 ميليون تومان وام قرض الحسنه گرفتم و هنوز هم قسط اين وام تمام نشده است.

صبح گل رهبر افزود: با اين وامي كه دريافت كردم در ابتدا يك گاو و چند گوسفند خريدم و خدا را شكر الان داراي 40رأس گوسفند و يك گاو ودو گوساله هستم.

وي گفت: در اين كار دست تنها هستم و همسرم مريض است و خودم تنها به همه كارهاي دامداري رسيدگي مي كنم.

اين كارآفرين گفت:‌ با توجه به شرايط سني كه دارم كار برايم مقداري سخت است چون كار دامداري كار پرمشغله اي است و از صبح تا شب بيشتر وقتم را مي گيرد و از طرفي تهيه علوفه با هزينه گزاف و از طرفي نگهداري و دوشيدن شير و البته هر كاري سخت است ولي اين كار كار پرحجمي است.

صبح گل رهبر بيان داشت: چند روزي است كه بسيار ناراحتم به اين دليل كه يكي از گاوهايم در سر زائيدن از دنيا رفت آنهم به دليل اينكه پول نداشتم كه به سرعت دامپزشك خبر كنم كه بيايد و دو روز گذشته بالاخره هر طور كه بود دخترم خودش اين دامپزشك را به روستا آورد؛ اما سرانجام هر چند گوساله زنده ماند اما گاوم مُرد و اين مسئله خيلي ناراحتم كرده است چون هنوز قسط وامي كه براي خريدش گرفته بودم تمام نشده است و اميد داشتم كه بتوانم با فروش شير و ... مقداري از هزينه ها را بدهم كه اين اتفاق افتاد  و از اين بابت بسيار ناراحتم چون زحمت زيادي براي اينها مي كشم و اينها هم جزئي از سختي هايي است كه با آنها مواجه هستم.

وی بیان داشت: از مسولین امر می خواهم به کارآفرینان روستایی کمک کرده و از آنان حمایت بیشتری کنند؛ تا با فراهم شدن کار و درآمد در روستا بمانند و به فکر مهاجرت به شهر نیفتند مردم روستا عاشق زادگاه خود هستند؛ اما متأسفانه به دلیل نبود شغل و درآمد مکفی مجبور به ترک زادگاه خود می شوند که این امر برای خود آنان نیز دردناک است؛ اما اگر مسئولین بیشتر به فکر روستا و روستائیان باشند مردم هم در روستا خواهند ماند و هم به اقتصاد کشور با ماندن در روستا کمک خواهند کرد و همچنین جلوی خیلی از مشکلات که با آمدن به شهر پیش  خواهد آمد گرفته خواهد شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.