آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 04:44
شهرستان سرخه
کلاته خبر داد:
اطعام ایتام سرخه / به یمن قدوم نوری که قم را متبرک کرد
مسئول طرح اکرام شهرستان سرخه گفت: یکی از خیرین به یمن ورود حضرت معصومه (س) به قم 110 نفر از ایتام و محسنین شهرستان سرخه را اطعام کرد.

کلاته مسئول طرح اکرام کمیته امداد شهرستان سرخه در گفتگو با خبرنگار ندای سرخه دین اسلام را دین رأفت و رحمت دانست و عنوان کرد: در آموزه های اسلامی بیشترین توصیه ها را نسبت به دستگیری از یتیمان و محرومان و نیازمندان و نیکی به پدر و مادر و خویشاوندان می توان یافت.

وی افزود: قرآن کریم به خشرویی با یتیمان پرهیز از دست اندازی به اموال یتیم، رعایت مصالح و منافع بی سرپرستان در مدیریت سرمایه های آنان، اکرام و احترام و پذیرایی از افراد  بی سرپرست و یتیم فراوان توصیه کرده است.

مسئول طرح اکرام شهرستان سرخه بیان داشت: در احادیث اسلامی نیز یتیم نوازی، سرپرستی ایتام و مهربانی با آنان از صفات پسنیده برشمرده شده است.

کلاته افزود: افراد یتیم نیاز به تأمین مالی و تهیه پوشاک و خوراک و همچنین به دلیل آسیبهای روحی نیاز مبرم به محبت و عاطفه و ارشاد دارند و اسلام بر تکریم ایتام تأکید فراوان کرده است.

وی تاکید کرد: با توجه به آیات قرآن و سیره پیامبر(ص) و ائمه معصومین(ع) باید با ایتام به نیکی و مهربانی سخن گفت و رفتار کرد و به شیوه پسنیده آنان را اطعام و پوشاک داد و در همه احوال آنان را گرامی داشت.

مسئول طرح اکرام شهرستان سرخه تصریح کرد: در همین راستا و با توجه به این سفارشات خیرین شهر و دیار سرخه و همچنین سایر خیرین در نقاط مختلف کشور با تأسی از ائمه در این کار خیر پیش قدم هستند و با توجه به اینکه خیرین به طور ماهیانه از کودکان ایتام و محسنین حمایت می کنند؛ فرصتها و مناسبتهای خاص را نیز غنیمت شمرده تا بدین وسیله به ایتام خدمت کرده و درهای رحمت خدا را بیش از پیش به روی خویش باز کنند.

کلاته گفت: با توجه به ورود حضرت معصومه(س) به شهر مقدس قم یکی از خیرین در اقدامی پسندیده و به یمن این روز عزیز ایتام و محسنین شهرستان سرخه را به صرف نهار در سالن سی تا دعوت کرد؛ که کمیته امداد امام خمینی(ره) و واحد طرح اکرام این شهرستان به پاس خدمت این خیر از وی قدردانی می نماید.

گفتنی است: در روز ورود حضرت معصومه(س) به قم در شهرستان سرخه 110 ایتام و محسنین این شهرستان در اقدامی خداپسندانه توسط یکی از خیرین اطعام شدند.     

   

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.