آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:04
شهرستان سرخه
امام جمعه سرخه:
نظام سلطه در صدد تصرف باورها و گرایش های انقلابی است
امام جمعه سرخه گفت: آنچه برای نظام سلطه اهمیت دارد گشودن مرزهای اعتقادی ما و تصرف ذهن و فکر و اندیشه و باورها و گرایشهای انقلابی است.

به گزارش خبرنگار ندای سرخه، حجت السلام والمسلمین مصطفی فاطمی بصیر در خطبه های عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه که با حضور مردم متدین و ولایتمدار سرخه در حسینیه شهدای این شهرستان برگزار شد، ضمن توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: یکی از توصیه های اکید اسلام پرهیز از اسراف و تبذیر است.

وی بیان داشت: حقیقت ایمان را فردی درک می کند که دارای سه خصلت و ویژگی باشد یکی تفقه در دین یعنی احکام خدا را بداند، در ناملایمات و ناهمواری های دنیا اهل صبر و متانت باشد و در تعلیم معاش خود اهل برنامه باشد.

امام جمعه سرخه در ادامه ضمن تقدیر از مردم ولایتمدار سرخه در پاسداشت یوم الله 9 دی گفت: ملت غیور و آزاده و انقلابی ایارن اسلامی حماسه ای آفریدند که در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت شد و جای تکریم و تجلیل دارد و باید 9 دی هر سال باید پرفروغ تر از سالهای گذشته اجرا شود.

حجت الاسلام والمسلمین فاطمی بصیر در ادامه به مناسبت هفته نهضت سوادآموزی بیان داشت: سواد آموزی شهرستان سرخه رتبه اول را در سطح استان احراز کرده است و با کسب بیش از 99 درصد امتیاز مقام نخست را داراست و این بدین معناست که در شهرستان ما تعداد محدود و انگشت شماری از نعمت سواد بی بهره هستند و در آینده ای نزدیک باید جشن سواد آموزی را در سرخه برپا کنیم.

وی با اشاره به مناسبت دیگری در طول هفته جاری یعنی شهادت شهید سید مجتبی نواب صفوی از رهبر فدائیان اسلام که رهبر معظم انقلاب در مورد ایشان فرموده اند باید گفت اولین جرقه های انقلابی اسلامی به وسیله نواب در  من به وجود آمد و او بود که آتش انقلاب را در دل من ایجاد کرد.

امام جمعه سرخه بیان داشت: خدمات فدائیان اسلام بر کسی پوشیده نیست که از جمله آن تصویب ملی شدن صنعت نفت است که به واسطه این جریان شکل گرفت.

حجت الاسلام فاطمی بصیر به کشف حجاب رضاخانی نیز اشاره ای کرد و گفت: سوال اینجاست که چرا نظام سلطه در آن زمان سه فرد منفور به نام های آتاتورک، امن الله و رضا خان را مستخد خود می کند تا در سه کشور بزرگ اسلامی از حجاب منع کنند و پاسخ آن را می توان اینگونه داد که رهبر تأکید جدی دارند که مسؤولان، مردم، نخبگان و خواص را بر حذر می دارند که مواظب نفوذی ها باشند.

وی گفت: نفوذ دشمنان در بعد فرهنگی به مراتب خطرناک تر از نفوذ اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و ... است؛ نظام سلطه می خواهد جامعه را به سمت اباحی گری، بی قید و بندی نسبت به ضوابط و اخلاق شرع بکشاند و آنچه برای آنها اهمیت دارد گشودن مرزهای اعتقادی ما و تصرف ذهن و فکر و اندیشه و باورها و گرایشهای انقلابی است.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.