آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:45
یادداشت
درگفت‌وگو با رئیس اتحادیه میوه فروشان مطرح شد؛
هجوم میوه‌های خارجی به بازار/ از شبرنگ آفریقایی تا گلابی آمریکایی+ قیمت انواع میوه
رییس اتحادیه میوه و سبزی فروشان با بیان اینکه خرید و فروش چندین نوع میوه خارج از میدان میوه و تربار بصورت غیرقانونی انجام می شود، گفت: میوه های قاچاق شامل شبرنگ آفریقایی کیلویی 30هزارتومان، گلابی آمریکایی 25هزار تومان و انبه کنیا و شاه بلوط ترکیه ای کیلویی 15هزار تومان توزیع می شوند.

به گزارش ندای سرخه؛ حسین مهاجران رئیس اتحادیه میوه فروشان در گفتگو با خبرنگار رازق با اشاره به قاچاق برخی از اقلام میوه اظهار کرد: مدتی بود که جلوی قاچاق میوه گرفته شده بود اما مجددا خرید و فروش چندین نوع میوه خارج از میدان میوه و تربار بصورت غیرقانونی انجام می شود.

وی ادامه داد: میوه‌های قاچاق شامل شبرنگ آفریقایی کیلویی 30هزارتومان، گلابی امریکایی 25هزار تومان و انبه کنیا و شاه بلوط ترکیه ای کیلویی 15هزار تومان توزیع می شوند.

رئیس اتحادیه میوه فروشان در ادامه این مطلب افزود: بازرسی و نظارت بطور کامل در میادین میوه و تره بار انجام می شود و فروشندگان و خریداران میوه قاچاق می دانند کجا و چگونه با هم معامله کنند.

مهاجران در ادامه با اشاره به قیمت انواع میوه فصل، گفت: پرتقال شمال همچنان بین 400 تا 2500تومان بفروش می رسد و پرتقال جنوب از کیلیویی8500به 6500 کاهش پیدا کرده است.

وی افزود: گردفورت قرمز کیلیویی 2500تومان، لیموشیرین بین1500تا کیلیویی2500تومان، انواع خیار بوته ای و گلخانه ای بین 1500 تا3 هزارتومان، گوجه فرنگی گلخانه ای کیلیویی 3هزارتومان و بوته ای بین 400تا 2هزارتومان بفروش می رسد.

مهاجران، گفت: سیب زمینی و پیاز از 1400 به هزار تومان کاهش قیمت داشته است و موز بین 3500تا 3700تومان عرضه میگردد.

رئیس اتحادیه میوه فروشان در ادامه از افزایش قیمت میوه خبر داد و گفت: به مرور زمان که فصل پرتقال شمال به پایان می رسد قیمت پرتقال جنوب افزایش پیدا خواهد کرد.

وی در ادامه این مطلب افزود: نارنگی بندرعباس هفته گذشته کیلیویی 10هزارتومان بوده و این هفته با قیمت 14هزارتومان در میادین عرضه شد.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.