آخرین اخبار

جمعه, 1397/03/04 - 17:12
شهرستان سرخه
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه خبر داد؛
اعطای تسهیلات مشاغل خانگی به مبلغ 15 میلیون تومان
مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه از اعطای تسهیلات مشاغل خانگی به مبلغ 15 میلیون تومان به مددجویان زیر پوشش این نهاد خبر داد.

اسدالله عبداللهی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه در خصوص طرح اعطای تسهیلات مشاغل خانگی یا خوداشتغالی اظهار داشت: به فرموده امام خمینی (ره)« کار امداد کمک به زندگی شرافتمندانه افراد بوده و زندگی شرافتمندانه در گرو داشتن درآمد است».

وی با تاکید بر اینکه توانمندسازی خانواده‌های تحت حمایت کمیته امداد بر پایه نوآوری و کارآفرینی جزء اولویت هاست، افزود: توانمندسازي با محويت اشتغال به عنوان اصلي ترين راه مبارزه با فقر منجر به شکل گيري و توسعه روش ها و فرآيندهاي بعضاً منحصر به فرد شده است که برخاسته از دستورات ديني و مباني اعتقادي نهادهاي حمايتي مورد توجه قرار گرفته است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه با اشاره به اینکه مشاغل خانگی فرصتی برای رفع معضل بیکاری است، بیان داشت: خوداشتغالی و مشاغل خانگی علاوه بر تأثیرگذاری در رشد و توسعه اقتصادی مایه توسعه اجتماعی نیز می شود و حلال بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی خواهد بود.

عبداللهی خاطرنشان کرد: به لحاظ قانونی به استناد اصول 28 و 43 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و با توجه به سند چشم انداز بیست ساله، قانون ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی در سال 1389 تصویب شده است.

وی با بیان اینکه برنامه توانمندسازي افراد و جوامع ، در قلمرو فعاليت هاي کميته امداد امام خمینی(ره) است، گفت: توانمندسازي افراد بي بضاعت سبب ايجاد قابليت در افراد و گروه هاي محروم براي مشارکت هاي فعال و آگاهانه در تأمين رفاه فردي و اجتماعي مي شود.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان سرخه با تأکید بر ساماندهی اشتغال‌های خرد روستایی و شهرهای کوچک» بیان داشت: سقف تسهیلات مشاغل خانگی 15 میلیون تومان به صورت وام قرض الحسنه است.

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.