آخرین اخبار

شنبه, 1397/03/05 - 10:47
شهرستان سرخه
کارشناس مسائل سیاسی تشریح کرد؛
اقدامات خبیثانه سیاستمداران انگلیس علیه ایران
کارشناس مسائل سیاسی گفت: انگلیس در برابر تأمین منافع خود در ضربه زدن به استقلال و حاکمیت ملت ایران از هیچ کوششی دریغ نکرده است.

رضا فدایی در گفت و گو با خبرنگار ندای سرخه با محوریت خباثت های انگلستان علیه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: تاریخ معاصر ایران مانند حلقه های زنجیر به هم پیوسته است؛ بنابراین حوادث این تاریخ برای ملت ایران سرشار از حوادث تلخ و عبرت آموز برای ما و آیندگان می باشد و این حوادث در حافظه تاریخی ملت ایران را ورق می زنید پر از خیانت و خباثت روباه پیر را در خود ضبط و ثبت کرده است.

وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی در ایران و تعالیم ضد استکباری آن و مغایرت داشتن این انقلاب با منافع آنها علی الخصوص فرزند نامشروعشان یعنی اسرائیل باید از بین برود؛ شروع به فتنه ها و توطئه هایی کرده اند و طراحی و هدایت این فتنه ها را گرفته اند، کمک به عراق در جنگ تحمیلی، حمله به سفارت ایران در لندن و شهادت دو کارمند ایرانی، حمایت و پشتیبانی از سلمان رشدی نویسنده کتاب موهن آیات شیطانی و ترور دانشمندان هسته ای.

این کارشناس اظهار داشت: حمایت از فتنه گران از طریق سفارتخانه اش در تهران، شبکه های رسانه ای همچون بی بی سی و راه اندازی شبکه های مختلف رسانه ای فارسی زبان در جهت براندازی نظام جمهوری اسلامی از جمله خباثبت های انگلستان است.

فدایی گفت:انگلستان با استفاده از روحانیت فریب خورده جهت اهداف و منافع خود در انگلستان شبکه ماهواره در اختیار آنها قرار داد تا از وجود آنها به نفع خود استفاده کنند.

وی بیان داشت: هدف این شیعه، مخالفت با ولایت فقیه و تأکید بر مسائل اختلافی شیعه و سنی است؛ بنابراین این گروه که در اختیار انگلستان هستند.

این کارشناس اظهار داشت: دولت انگلیس در گذار حضور خود در ایران همواره در راستای سیاست های استعماری و استکباری خود با ایران همچون یک مستعمره برخورد کرده است، هر چند ایران هیچ گاه به مستعمره کشوری مبدل نشد، اما انگلیس در برابر تأمین منافع خود در ضربه زدن به استقلال و حاکمیت ملت ایران از هیچ کوششی دریغ نکرده است و در تاریخ رابطه میان ایران و انگلیس نقطه مثبتی مشاهده نمی شود و این تاریخ مملو از نقاط سیاه و تاریک است.

فدایی بیان داشت: به خاطر همین تجاوزها و دستاندازی ها به منابع و ثروت ها و نیز تخریب شخصیت ها و رهبران برجسته و فریب ها و حیله گری ها و اهانت ها و توهین ها و ده ها عملکرد خائنانه دیگر است که مردم ایران از انگلیس بی زار هستند؛ ایرانیان همواره به این دولت نگاهی بدبینانه دارند و آن را انگلیس خبیث خطاب می کنند و صفت حیله گری و فریبکاری را که در میان حیوانات به روباه نسبت می دهند به این دولت منتسب می کنند.

وی تصریح کرد: این احساس در میان مردم ایران در حالی است که خود سیاستمداران انگلیس به اقدامات خبیثانه خود در ایران معترف هستند.

این کارشناس مسائل سیاسی تأکید کرد: رابطه با چنین دولت خبیثی نه تنها برای ملت ایران فایده ای نداشته بلکه برای استقلال و حاکمیت نظام جمهوری اسلامی امری مضر است.

 

ارسال نظر

لطفا جهت تسهیل ارتباط خود با مرات نیوز، در هنگام ارسال پیام این نکات را در نظر داشته باشید

1.ارسال پیام های توهین آمیز به هر شکل و با هر ادبیاتی با اخلاق و منش اسلامی ،ایرانی ما در تناقض است لذا از ارسال اینگونه پیام ها جدا خودداری فرمایید.

2.از تایپ جملات فارسی با حروف انگلیسی خودداری کنید.

3.از ارسال پیام های تکراری که دیگر مخاطبان آن را ارسال کرده اند خودداری کنید.

Image CAPTCHA
لطفا اعداد موجود در عکس را در این کادر وارد نمایید.